Noslēdzies Baltijā pirmais starptautiskais 3D mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”

No šā gada 2. jūnija līdz 4. jūnijam kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” notika starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”. Tajā piedalījās 12 starptautiski atzīti mākslinieki no 7 dažādām pasaules valstīm. Šis bija pirmais šāda veida pasākums Baltijas valstīs, un tā galvenā tēma bija “Nākotnes parks”.

Fotogalerija: 3D mākslas festivāla “Rīgas ilūzijas” noslēguma diena (foto: F64)


Labākie 3D festivāla darbi (portāls info.riga.lv)

Trīsdimensiju māksla pasaulē kļūst arvien populārāka. Tā ir māksla, kas rada telpisku optisku ilūziju. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada telpiskas realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”. Nostājoties konkrētā punktā, cilvēks kļūst par zīmējumā attēlotās ainas dalībnieku. Cilvēki visā pasaulē ir iecienījuši fotografēties pie 3D zīmējumiem, un šādas fotogrāfijas ir ļoti populāras internetā, it īpaši sociālajos tīklos.

2014. gadā “Mežaparkā” tika izveidots pirmais 3D gleznojums uz asfalta Latvijā, kas izpelnījās daudzu tūkstošu parka apmeklētāju simpātijas. Gleznojuma autori bija pazīstami, pasaulē atzīti 3D mākslinieki no Sanktpēterburgas – Viktors Puzins un Marija Kudaševa no Sanktpēterburgas mākslas apvienības “PaintPoint”. 2015. gadā “Mežaparkā” tapa otrais lielformāta 3D gleznojums Latvijā, kas izrādījās tikpat populārs. Gan “Alni”, gan “Putnus” divu gadu laikā ir apskatījuši vairāk nekā 250 000 cilvēku. Pirms festivāla autori abus gleznojumus atjaunoja, lai tie atkal varētu priecēt parka apmeklētājus līdz pat rudenim.

Festivālā “Rīgas ilūzijas” piedalījās 12 pasaules līmeņa mākslinieki un vairāku starptautisku 3D mākslas festivālu laureāti – Adry del Rocio (Meksika), Remko van Schaik (Nīderlande), Cuboliquido (Itālija), Eduardo Relero (Spānija), Carlosalberto Gh (Meksika), Vera Bugatti (Itālija), Viktors Puzins un Marija Kudaševa (Krievija), Ruben Poncia (Nīderlande), Roberto Carlos Rodriguez (Meksika) un Frederike Wouters (Vācija). Latviju festivālā pārstāvēja jaunās paaudzes gleznotājs Ritums Ivanovs ar darbu “Saulē raugoties”.

Festivāla noslēguma dienā, 4. jūnijā, plkst. 16.00 notika trīsdimensiju gleznojumu prezentācija un mākslinieku apbalvošana. Rīgas mēra Nila Ušakova pasniegto “Rīgas pilsētas simpātijas” balvu izpelnījās Viktors Puzins ar ģeometrisku burtu “Rīga” gleznojumu. “Rīgas simpātiju balvu paredzami saņem autors, kura zīmējumā ir redzami burti “Rīga”!” pavēstīja Nils Ušakovs.

Pēc SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Aivara Tauriņa teiktā, festivāla balvas patiesībā pelnījuši itin visi mākslinieki, tomēr ir nepieciešams izdarīt grūtu izvēli. Tādēļ pēc ilgām pārdomām tika izlemts, ka “Rīgas mežu simpātijas” balvas saņem Adry del Rocio zīmētais bruņnesis ar meitenīti un Eduardo Relero eksistenciālais gleznojums. Savukārt “Skatītāju simpātijas” balva tika piešķirta Remko van Schaik, kura gleznotais sarkanais pūķītis “Draconis raptor” izrādījās vispopulārākais parka apmeklētāju vidū.

Festivāla zīmējumi izpelnījās lielu publikas atsaucību un augstu atzinību, un, lai nofotografētos pie 3D gleznojumiem, veidojās garas rindas. Apmeklētājiem bija iespēja vērot arī Alises Rozes dizaina studijas mācību centra gleznotāju plenēru, piedalīties Ilgvara Zalāna Darbības glezniecības darbnīcas aktivitātēs un noskatīties Andra Baltvilka ielu mākslas performanci.

3D mākslas darbi ir gleznoti ar noturīgām akrila krāsām, tādēļ būs apskatāmi vismaz līdz vasaras beigām. Tos iespējams atrast, sekojot uz asfalta uzkrāsotajām “3D” norādēm. Jāpiezīmē, ka gleznojumu 3D efektu vislabāk var izjust, nostājoties konkrētos apzīmētos punktos, un šis efekts ir vislabāk redzams kameras skatu meklētājā.

SIA „Rīgas meži” izsaka pateicību AS „Latvijas Finieris” par festivāla atbalstīšanu ar nepieciešamajiem materiāliem, kā arī A/S “Jungent Latvia” (oficiālais “Evian” minerālūdens izplatītājs Latvijā) un SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (zīmoli “Laima”, “Staburadze” un “Spilva”) par balvu nodrošināšanu māksliniekiem. Tāpat SIA "Rīgas meži" izsaka pateicību "Sixt" velonomai par velosipēdu piešķiršanu māksliniekiem festivāla norises laikā. Festivāla informatīvais atbalstītājs – “LiveRiga”.

Vairāk informācijas: www.facebook.com/parksmezhaparks  

 

Viktors Puzins (Krievija) pie topošā ģeometriskā burtu "Rīga" gleznojuma, kas saņems "Rīgas pilsētas simpātijas" balvu


Adry del Rocio (Meksika) glezno bruņnesi, kas iegūs "Rīgas mežu simpātijas" balvuSpāņu mākslinieks Eduardo Relero pozē pie sava eksistenciālā zīmējuma, kas iegūs otru "Rīgas mežu simpātijas" balvuRemko van Schaik (Nīderlande) un viņa "Draconis raptor", kas saņems "Skatītāju simpātijas" balvu


Latviešu gleznotājs Ritums Ivanovs pie sava darba "Saulē raugoties", kas kļūs par lielāko gleznojumu viņa karjerāCiti raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...