No RM ikdienas: 27.02.-04.03.2012.

Mežaparka teritorijā ir pabeigta pameža kopšana gar gājēju celiņiem, krosa trasēm un nūjošanas trasēm. Kopumā ir izkopti apmēram 40 ha pameža, kas sastāda vairāk nekā 10 % no kopējās Mežaparka platības. Tiek regulāri kopti arī galvenie ceļi Mežaparka teritorijā.

Foto: I.Zihmanis

Olaines-Tīreļu apvienotajā mežniecībā izpildīti plānotie februāra darbi jaunaudžu kopšanā, grāvju apauguma novākšanā un kvartālstigu tīrīšanā. Mežsargi turpina apsekot priežu jaunaudzes, lai noskaidrotu lielo pārnadžu postījumus. Brīvdienās konstatēta patvaļīga sauso koku ciršana Beberbeķu dabas parkā un Olaines iecirkņa mežos.

Daugavas mežniecību apmeklē apkārtējo pagastu iedzīvotāji un interesējas par malkas sagatavošanu apkures vajadzībām. Tad mežsargi paralēli cirsmu fonda sagatavošanai veic  arī sauso, kaltušo koku izsniegšanu. Liela iedzīvotāju interese par iespējām iegādāties malku ir arī Rīgas mežniecībā, kas atbild par mežiem Rīgas pilsētas robežās.

Kokaudzētavā priežu stādiem veiktas fitosanitārās analīzes, lai tos varētu sertificēt un vēlāk "nosūtīt" uz mežu. Pirms nedēļas iesēto sēklu paraudziņu trauciņos ir parādījušies asniņi! Vēl drusciņ pacietības, un būs zināmi sēklu dīdzības rezultāti...  Ir iepirktas arī viengadīgo vasaras puķu sēklas, kuras tūlīt tiks iesētas, lai sāk mosties dīgsti Mežaparka un kokaudzētavas puķu dobju vasaras krāsainībai. Taču pagaidām siltumnīcas atkal jāatbrīvo no sniega, glābjot to plēves segumus. 

Tā kā pašreiz meža dzīvniekiem ir grūtības ar ēdamā iegūšanu, barotavas tiek apgādātas ar kartupeļiem un graudiem. Tomēr interese par šo cienastu nav visai liela.


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...