No jūnija iedzīvotājiem būs pieejams atjaunotais Grīziņkalna parks, Ziedoņdārzs un Miera dārzs

Pēc gandrīz gadu ilgas rekonstrukcijas rīdziniekiem un pilsētas viesiem jau jūnijā būs pieejami trīs atjaunoti galvaspilsētas parki - Grīziņkalna parks, Ziedoņdārzs un Miera dārzs, kā arī rekonstruētas vairākas parku apkaimē esošās ielas.

Foto: F64

Ar rekonstrukcijas darbu gaitā paveikto un parku gatavību uzņemt apmeklētājus trešdien iepazinās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un pašvaldības amatpersonas. „Patlaban šajos parkos vēl palikuši atsevišķi darbi, kas jāpaveic. Tāpēc vēlos atgādināt, ka pagaidām tie ir būvlaukumi, pilnvērtīgi viss sāks darboties no 1.jūnija, kad viss tiks sakārtots.   Tad rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams baudīt pilnvērtīgu un drošu atpūtu Rīgas centrā, mūsdienīgā un sakoptā vidē,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs.Fotogalerija: Rīgas domes priekšsēdētājs pārbauda rekonstrukcijas darbu gaitu Grīziņkalna parkā un Ziedoņdārzā

(foto: Renārs Koris)


Fotogalerija: Rīgas mērs apskata Grīziņkalna un Ziedoņdārza rekonstrukcijas darbu gaitu, 13.05.2015.

(foto: F64)


Vēsturiskajos parkos, kas gadu gaitā bija kļuvuši nepievilcīgi un nepiemēroti atpūtai, veikta rekonstrukcija pilnā apjomā. Nomainīts celiņu segums un soliņi, kā arī veikts daudz dažādu citu uzlabojumu, piemēram, Ziedoņdārzā rekonstruēta dārznieka ēka, uzbūvēta publiskā tualete, atjaunots bradājamais baseins, no jauna izveidots bērnu rotaļu laukums, Grīziņkalnā izveidots vingrošanas laukums, suņu pastaigu laukums, bērnu rotaļu laukums un bradājamais baseins, Miera dārzā veikta sabiedriskās tualetes izbūve un izveidots multifunkcionāls laukums.

Rekonstrukcijas gaitā daudz darīts drošības uzlabošanai šajās teritorijās - parkos izvietos videonovērošanas kameras, kas tiks pieslēgtas pie Rīgas pašvaldības policijas centrāles, notiks pašvaldības policijas patrulēšana pilnā apjomā, kā arī izveidots papildu apgaismojums, sniedzot parku apmeklētājiem drošības sajūtu uzturoties tajos arī vēlākās vakara stundās.

Projekta izstrādes stadijā tika ņemta vērā arī ārvalstu pieredze vēsturisko parku atjaunošanā, kā arī radošās idejas, ko snieguši Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmas studenti. Projekta izstrādes laikā ir bijusi liela iedzīvotāju atsaucība – saņemts daudz priekšlikumu, kas liecina par šo parku nozīmību visas pilsētas, ne tikai tuvējās apkaimes mērogā.

Līdztekus parku atjaunošanai veikta četru ielu - Pļavas ielas, Zaķu ielas, Sparģeļu ielas un Lienes ielas - rekonstrukcija, kā arī apgaismojuma rekonstrukcija deviņās ielās - Terēzes ielā, Alauksta ielā, Laboratorijas ielā, Vārnu ielā, Lauku ielā, Zvaigžņu ielā, Augšielā, J.Asara ielā un Krāsotāju ielā. Darbu laikā notika ielas seguma bruģēšana un apmaļu uzlikšana, apakšzemes inženierkomunikāciju nomaiņa, zāliena veidošana, apgaismojuma atjaunošana, ceļa zīmju uzstādīšana, jaunu komunikāciju un apgaismes objektu uzstādīšana, koku zarošana, ietvju un zaļās zonas atjaunošana.

Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza, kā arī deviņu ielu un četru ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu realizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Projekta kopējās izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, tālr.: 67012916; 26569932, e-pasts: [email protected]; Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: [email protected].

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...