Nelegālo atkritumu un postījumu mazināšanai “Rīgas Mežos” izvietota moderna video novērošanas sistēma

Lai “Rīgas Mežos” samazinātu nelegālo atkritumu izgāšanu, novērstu dabas piesārņošanu un vides postīšanu, uzņēmuma teritorijā izvietota jauna un moderna “STROPS Technologies” video novērošanas sistēma.

Atšķirībā no esošajiem vairākiem desmitiem video novērošanas kameru, kas arī labi pilda savas funkcijas, jaunajai sistēmai ir vairākas priekšrocības. Proti, tā darbojas tiešsaistē, ir savienota ar apsardzes sistēmu (pulti), spēj reaģēt uz signālu (kustību), saglabā ierakstus arhīvā un tai ir citas tehnoloģiskās priekšrocības. Rezultātā tiek nodrošināta atbildīgā dienesta operatīva ierašanās notikuma vietā, tūlītēja vainīgo personu (to transportlīdzekļu) konstatēšana un arī vainīgo personu aizturēšana.

“Jaunā sistēma vispirms tiek izmēģināta Rīgā, jo tieši galvaspilsēta un tās pievārte ir nelegālo piesārņotāju iecienītākās vietas. Atkritumi mūsu teritorijās kopumā ir liela problēma. Mežos tiek izgāzti gan sadzīves, lielgabarīta atkritumi un transportlīdzekļu riepas, gan bīstamie atkritumi, piemēram, šīferis,” norāda “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Video novērošanas sistēma nodrošinās, ka nelegālo piesārņotāju konstatēšana būs vēl operatīvāka. Novērošanas sistēma uzstādīta atbilstoši personas datu un privātuma aizsardzības principiem, t.sk. “Rīgas Mežu” teritorijās izvietotas informatīvas zīmes, ka tiek veikta video novērošana.

Lai mazinātu nelegālo atkritumu izgāšanu, uzņēmums strādā trijos virzienos: kontrole (kameras un barjeras uz mežos iebraucamajiem ceļiem), sadarbība ar atbildīgajām institūcijām, pašvaldībām, kā arī sabiedrības informēšana. “Rīgas Meži”  atgādina: “Ko mežā ienes, to no meža iznes!”

2021.gadā uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās savāktas teju 1500 tonnas un vairāk nekā 1000 m3 dažādu atkritumu, kā arī teju 30 tonnas riepu. Salīdzinot ar 2020.gadu, atkritumu apjoms mežos un parkos palielinājies par teju vienu trešdaļu; tāpat pieaug dažādi postījumi, īpaši parkos gada siltākajos mēnešos.

“Rīgas Meži” teritorijās bez jaunās sistēmas darbojas vairāki desmiti parastās video novērošanas kameras. To atrašanās vietas tiek regulāri mainītas un nodrošina rezultātu (šī gada februāra sākumā kamera fiksēja vīrieti, kas mežā izmeta atkritumu maisu: https://bit.ly/3gHzY2k; informācija nodota policijai).

Nelegālie atkritumi ik gadu rada gan uzņēmumam un rīdziniekiem vairākos desmitos tūkstošu eiro mērāmu finansiālu slogu, to savākšana ir cilvēku un laika resursu ietilpīgs pasākums, gan atkritumi ir nopietns kaitējums dabai. Tādēļ “Rīgas Meži” ir pateicīgi ikvienam par iesaisti, lai teritorijas būtu tīras. Ilglaicīga sadarbība izveidojusies ar Zemessardzi saistībā ar bīstamo atkritumu savākšanu.

Video novērošanas sistēmas pakalpojumu “Rīgas Mežiem” sniedz drošības kompānija “GRIFS AG”, kas savā darbībā tiecas pielietot videi un cilvēkiem draudzīgas tehnoloģijas, kā arī taupīt dabas resursus un samazināt piesārņojumu.

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...