Muzeju nakts Lielajā estrādē

Muzeju naktī 18. maijā Mežaparkā ciemiņus gaidīja mežsaimnieki, kokrūpnieki un starptautiska medību trofeju izstāde. Pie vērtīgām balvām tika SIA “Rīgas meži” zīmējumu konkursa „Palīdzi mežam ziņot!” uzvarētāji.

Foto: F64

Muzeju nakts pasākumā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”, kas norisinājās izstādē „Iepazīsties – koks!” varēja uzzināt daudz interesanta par meža nozari, sākot no stādiņa izaudzēšanas līdz koksnes pārstrādei. Varēja minēt putnu balsis un, pūšot ragā, atdarināt briežu buļļa baurošanu. Pie skārienjūtīga ekrāna bija iespējams pārliecināties, cik ātri Latvijā aug mežs, un uzzināt, cik lielas ir meža zemju platības Latvijā un citās pasaules valstīs.

Līdz pulksten vieniem naktī strādāja AS “Latvijas Finieris” saplākšņa laboratorija, kur vārīja, saldēja un locīja saplāksni, pārliecinoties par tā izcilajām īpašībām. Varēja redzēt, kas notiek ar saplāksni, ja to sasaldē līdz -160°C temperatūrai un dauza ar āmuru, bet vēlāk vāra un mēģina locīt. Izrādās, ka pēc šādas apstrādes saplāksnis savu formu nemaina. Ieliekot mobilo telefonu speciāli apstrādātā saplākšņa kastītē, varēja pārliecināties, ka tā tik labi izolē skaņu, ka mobilo telefonu pat nedzird. Saplāksnis ir videi draudzīgs materiāls, kaut arī saplākšņa līmē izmantots formaldehīds – žāvētā zivī formaldehīda saturs ir tūkstoš reižu lielāks.

“Latvijas Finiera” koku stādaudzētava “Zābaki” bija izstādījusi bērzu un melnalkšņu ietvarstādus. Tie, kuri vēlējās, varēja iebāzt roku īpašā kastē un minēt, kādu materiālu, saistītu ar mežsaimniecību, viņi satvēruši. Pie SIA „PATA-AB” pārstāvjiem varēja minēt daudzu un dažādu kokmateriālu pielietojumus, no kuriem vairums tiek ražoti šajā uzņēmumā. Blakus Toms Sojers krāsoja koka žogu un stāstīja, kādas krāsas tam vislabāk noder.

Darbojās radošās darbnīcas, kurās varēja izgatavot īpašas meža lampiņas un suvenīrus. Varēja apskatīt starptautisko medību trofeju izstādi “Trophy Grand Prix Riga 2013”, kur dižojās lepnākie aļņu un briežu ragi, kuiļu ilkņi un citas trofejas, kas iegūtas Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Atsevišķi bija izstādīti briežu dārzos audzēto briežu ragi.

Pasākuma laikā Lielās estrādes saimnieki, SIA “Rīgas meži”, apbalvoja ikgadējā skolēnu zīmējumu konkursa uzvarētājus. Šāgada konkursa tēma bija “Palīdzi mežam ziņot!” – dažādas mežā izvietojamas brīdinājuma zīmes. Konkursam tika iesniegti vairāk nekā 200 darbi, kas tika vērtēti trijās vecuma grupās. Trešo vietu ieguvēji saņēma SIA „Sportland” dāvanu kartes 50 latu vērtībā, otro vietu ieguvēji – „Canon” fotokameras, bet pirmo vietu ieguvēji – sporta velosipēdus. Labākie zīmējumi tiks izmantoti, lai izgatavotu īstas brīdinājuma zīmes, kuras izliks Rīgas pilsētai piederošajos mežos.

Fotogalerija: Muzeju nakts Lielajā estrādē (foto: F64)


Skolēnu zīmējumu konkursa "Palīdzi mežam ziņot!" uzvarētāju darbi

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...