Muzeju nakts arī Mežaparka Lielajā estrādē – izstāde „Iepazīsties – Koks!”

19.maija vakarā Muzeju nakts ietvaros apmeklētājus gaida arī Mežaparks, kur Lielās estrādes ēkā iekārtota izstāde „Iepazīsties – koks!”. Izstāde tapusi pēc SIA „Rīgas meži” iniciatīvas, sadarbojoties meža un kokrūpniecības nozarēm – interesantus faktus un negaidītus koka izmantošanas veidus varēs atklāt ikviens.

Lai naktī mežā justos drošāk, mazākos izstādes apmeklētājus pa meža taciņām pavadīs Meža māte, Raganiņa un citi Tērvetes pasaku meža iemītnieki. Pavasara nakts dzestrumu pārvarēt palīdzēs silta zāļu tēja, kas vārīta lielā grāpī, bet jestrākos viesus aicinās meža karaoke.

Erudītie un visu zināt gribošie savas spējas varēs demonstrēt dažādos konkursos, mēģinot atbildēt uz jautājumiem – Kāpēc koka kuģu ēra nav beigusies? Kas saista „Porsche” sporta automašīnas ar Latvijas bērzu? Kāpēc Zviedrijas karali ikdienas gaitās pavada Latvijas koks?

Plašā Muzeju nakts programma Mežaparka estrādes ēkā kļūs arī par 2012.gada Meža dienu centrālo notikumu.

Muzeju nakts dalībniekiem līdz izstādei „Iepazīsties – koks!” būs iespējams aizkļūt arī ar personisko autotransportu, iebraucot Mežaparka teritorijā no Viestura prospekta puses, savukārt apmeklētāju ērtībām, kuri uz estrādi dosies no Zooloģiskā dārza puses, kursēs ekskursiju vilcieniņš.

Izstādes „Iepazīsties – Koks!” mērķis ir saprotamā veidā parādīt visu mežsaimniecības ciklu no sēklu ieguves līdz koksnes pilnīgai pārstrādei un iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā, kā arī daudzveidīgajiem ražojumiem, kas no Latvijas tiek eksportēti uz dažādām pasaules valstīm.

Izstāde bez maksas būs atvērta visu 2012.gadu. Darba dienās izstāde pieejama iepriekš pieteiktām grupām, bet no 26.maija tā būs atvērta katru sestdienu no plkst. 11 līdz 18.

Vairāk par Muzeju nakti Mežaparkā uzzināsiet šeit: http://koksirlabs.lv/

Ar Meža dienu 2012 pasākumu kalendāru var iepazīties Zemkopības ministrijas mājas lapā: http://www.zm.gov.lv/doc_upl/md_kalendars_2012.pdf

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...