Muzeju naktī Lielajā estrādē - Koks kā Dzintara pirmsākums

Šā gada 17. maijā aizvadīta Muzeju nakts "Mežaparkā", kur Latvijas lielākie meža nozares pārstāvji aicināja uz izstādi  "Iepazīsties – Koks!" un daudzām citām ar koku saistītām interesantām aktivitātēm.Fotogalerija: Muzeju nakts "Mežaparkā"

17. maijā
visā Latvijā jau desmito reizi  ar daudzveidīgu programmu notika akcija "Muzeju nakts", kurā jau trešo gadu piedalījās arī Latvijas lielākie meža nozares pārstāvji - AS "Latvijas valsts meži", SIA "Rīgas meži", Latvijas Kokrūpniecības federācija, vairākas Latvijas universitātes un citu izglītības programmu pārstāvji. Interesenti tika aicināti aplūkot "Mežaparka" Lielajā estrādē apskatāmo izstādi "Iepazīsties – Koks!", kā arī darboties radošajās darbnīcās un daudzās citās interesantās aktivitātēs. Šā gada "Muzeju nakts" tēma bija „Dzintars – sarkanā krāsa”, bet izstādē bija apskatāms Dzintara pirmsākums – Koks.

No plkst. 19.00 līdz 01.00 apmeklētāji varēja aplūkot izstādes ekspozīciju, kas izvietota "Mežaparka" Lielās estrādes telpās. Tā sniedz plašu ieskatu Latvijas mežsaimniecībā un kokapstrādē, parādot meža audzēšanas procesu no meža iestādīšanas brīža  līdz gatava kokmateriāla iegūšanai – no sēklas līdz dēlim.  Izstāde ir piesātināta ar interesantiem faktiem par Latvijā audzētā un apstrādātā koka plašo pielietojumu pasaulē.

Izstādes telpās "Muzeju nakts" ietvaros darbojās SIA "Rīgas meži" stends, kurā uzņēmuma speciālisti iepazīstināja ar Rīgai piederošo mežu vēsturi, stāstīja par Rīgas mežos sastopamajām koku sugām un vadīja intelektuālas spēles, kas palīdz labāk iepazīt mežu un tā iemītniekus.

Visi bērni un pieaugušie varēja darboties radošajās darbnīcās, un viena no tām bija "Rīgas mežu" radošā darbnīca, no kuras katrs varēja aiznest sev līdzi piemiņas lietu un pašdarinātu sveču lampiņu.

Jaunākajiem pasākuma dalībniekiem ļoti patika kāda sena latviešu koka rotaļlieta, ar kuru bērni varēja rotaļāties, sacensties uz laiku un pat veidot zīmējumus.

 

Papildu informācija:

Kaspars Erts

Projektu vadītājs, Kultūras un atpūtas parks „Mežaparks”

Mob. tālr. 28271267

E-pasts: [email protected]Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...