„Mežaparkā” top pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā

No 4. līdz 8. jūnijam kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” tiek zīmēts pirmais 3D zīmējums uz asfalta Latvijā. Zīmējumu veido pazīstami ielu mākslinieki no Krievijas – Viktors Puzins (Splash) un Marija Kudaševa.

Attēlā - "Mežaparka" Jaunlaulāto kalniņš, pasākuma norises vieta

Karte - ŠEIT

Foto: I.ZihmanisLai dažādotu „Mežaparka” piedāvāto izklaides iespēju klāstu, parka apsaimniekotājs SIA „Rīgas meži” nolēma izveidot parka teritorijā 3D zīmējumu. Trīsdimensiju grafiti un zīmējumi uz asfalta ir iekarojuši cilvēku simpātijas visās pasaules malās. Ja uz šādu zīmējumu skatās no noteikta punkta, tad zīmējums rada realitātes ilūziju un attēlotais šķiet „dzīvs”.

No 4. līdz 8. jūnijam mākslinieki ar akrila krāsām veido trīsdimensiju zīmējumu laukumā pie „Mežaparka” Jaunlaulāto kalniņa.

Zīmējums tiks atklāts 8. jūnijā plkst. 14.00, kad kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisināsies „Urbānās mākslas diena”. Tās ietvaros notiks ielu deju kustības „Ghetto Dance” breakdance, house un hip-hop deju cīņas un darbosies grafiti zīmēšanas darbnīca. Visas pasākuma aktivitātes būs bez maksas.

Zīmējumu veido pieredzējuši ielu mākslinieki Viktors Puzins (Splash) un Marija Kudaševa, kuri pārstāv Sanktpēterburgas mākslas apvienību „Paint Point”. Ar ielu mākslu viņi sāka nodarboties vēl pusaudžu gados, bet vēlāk ieguva augstāko izglītību mākslas dizaina un grafikas jomā. Viktors, kurš šobrīd papildus iegūst arhitekta izglītību, kopš 2002. gada ir guvis atzinību vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā, ASV (Sarasota Chalk Festival 2013), Nīderlandē (The Amsterdam Fringe Festival 2012, 2013), Vācijā (Internationales Street Art Festival Wilhelmshaven 2013) un citās valstīs. 2009. gadā viņš nodibināja grafiskā dizaina un mūsdienu mākslas studiju „Paint Point”.

No 2012. gada "Paint Point" studijas darbībai pievienojās Marija Kudaševa, kura līdz šim bija piedalījusies vairākos ielu mākslas festivālos Krievijā gan dalībnieces, gan organizatores statusā. Marija specializējas tādos mākslas virzienos kā zīmuļu zīmējums, digitālā ilustrācija un ielu un mūsdienu māksla. 


Informāciju sagatavoja:
Inese Lozjuka
SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja
 
[email protected]
Tālr. 67012666

Pasākuma atrašanās vieta:


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...