"Mežaparkā" tiks rekonstruēti asfaltētie gājēju celiņi

Trešdien, 1. jūlijā, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja 204 031 EUR piešķiršanu no infrastruktūras fonda "Mežaparka" asfaltēto gājēju celiņu rekonstrukcijai virzienā no vēsturiskās parka ieejas Meža prospektā uz bērnu rotaļu pilsētiņu.

Foto: F64

"Mežaparka" attīstības lokālplānojums paredz esošo gājēju celiņu rekonstrukciju, kā arī jaunu gājēju celiņu izbūvi līdz 2020.gadam. Lokālplānojuma izstrādes gaitā veiktajā izpētē tika konstatēts, ka "Mežaparka" apmeklētāju skaits sasniedz 1,7 miljonus cilvēku gadā. Parkā regulāri notiek valsts mēroga publiskie pasākumi, piemēram, Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, Pasaules koru olimpiāde u.c. Šāda mēroga pasākumu laikā parka apmeklētāju skaits sasniedz pat 80 000 cilvēku dienā.


Parkā notiek arī dažādi publiski sporta, piemēram, skriešanas un nūjošanas, treniņi un sacensības. Ikdienā parku ļoti aktīvi izmanto Mežaparka, Čiekurkalna, Sarkandaugavas un Mīlgrāvja iedzīvotāji, kā arī to augsti novērtē cilvēki praktiski no visiem Rīgas mikrorajoniem. Parka celiņus pastaigām izmanto māmiņas ar bērnu ratiņiem, bet ģimenes ar bērniem dodas uz parkā esošajiem bērnu rotaļu laukumiem. Daudzi apmeklētāji celiņus izmanto dažāda veida sportiskām aktivitātēm, kā skriešana, nūjošana, skrituļslidošana, rollerslēpošana, velobraukšana u.c.

Rekonstrukcijai paredzētie parka celiņi nav atjaunoti pēdējos 30 gadus. Līdz ar to ir steidzami nepieciešama celiņu rekonstrukcija, lai nodrošinātu rīdzinieku un pilsētas viesu atpūtas iespējas, uzlabotu parka kultūrvēsturisko vidi, infrastruktūru, teritorijas pieejamību un funkcionālo izmantojamību, kā arī celtu parka apmeklētāju vispārējo komforta un drošības līmeni.


Informāciju sagatavoja:

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: [email protected].

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...