“Mežaparka” priedes cīņā ar COVID19

Var teikt, ka  mēs rīdzinieki esam piedzimuši “laimes krekliņā”, jo dzīvojam priežu mežu ielokā. Šajās satraukuma pilnajās dienās, mums ir iespēja doties pastaigās pa “Mežaparku”, kurš ir lielisks veselības avots. 

Jau izsenis cilvēki ir novērojuši priedes labās īpašības, un dziednieki to dēvē par dzīvības, miera un gara koku.  Arī zinātnieki ir apstiprinājuši to, ka priedei piemīt dziedinošas īpašības. 

Fitoncīdi, ko izstaro priedes, aizpilda priežu meža gaisu ar ēteriskajām eļļām, padarot to ārstniecisku. Tie labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka elpceļu veselību, tāpēc sanatorijas un dziednīcas visbiežāk tiek atvērtas priežu mežu tuvumā vai pat tajos. Fitoncīdi ir bioloģiski aktīvas vielas, kas iznīcina mikroorganismus vai nomāc patogēno baktēriju, sēņu un vienšūņu augšanu. Priežu meža gaisā fitoncīdu koncentrācija ir tik liela, ka tā pat palīdz atbrīvot plaušas no Koha tuberkulozes nūjiņas.

Dosimies pastaigās pa “Mežaparku”, un tomēr ievērosim drošības pasākumus. Pirmais no tiem ir – neļausim bērniem rotaļāties Bērnu rotaļu pilsētiņā, jo starp bērniem ir ļoti tuvs kontakts. Kā zināms, tad bērni slimo viegli vai vispār bez simptomiem, taču viņi var būt COVID19 vīrusa pārnēsātāji un nodot to cits citam un tālāk vecākiem un vecvecākiem, kam slimība var būt bīstama. Vēl viens arguments ir tas, ka šobrīd nav konkrētas atbildes uz jautājumu – cik ilgi vīruss dzīvo uz virsmām. Tādēļ mēs nezinām, cik ilgi tas paliek uz atrakcijām. Šobrīd SIA “Rīgas Meži” rīcībā nav tādu dezinfekcijas līdzekļu, lai varētu apstrādāt tik daudz un lielas virsmas kā šis atrakcijas.

Otrkārt – ievērosim distanci 2m. Tas attiecas uz rindām kafejnīcās un pie inventāra nomas. Nevajadzētu arī laiku kopā pavadīt lielās draugu kompānijās.

Šobrīd “Mežaparka” inventāra nomas punktā nomas inventārs tiek regulāri dezinficēts. Tāpat regulāri tiek tīrītas sabiedriskās tualetes un tas tiek darīts izmantojot spēcīgus dezinfekcijas līdzekļus. 

Baudīsim priežu meža dāvāto dziedinošo spēku!  

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...