“Mežaparkā” notiks Starptautiskais koka skulptūru festivāls

No 2017. gada 10. maija līdz 2017. gada 20. maijam kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Zaļajā teātrī norisināsies Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Festivālu organizē SIA “Rīgas meži”. Pasākumu varēs apmeklēt bez ieejas maksas.

Šāds festivāls “Mežaparkā” notiks pirmo reizi un tā mērķis ir bagātināt Rīgas pilsētas un kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” piedāvātās atpūtas un izklaides iespējas.

Festivāla laikā septiņi vadošie pašmāju un ārvalstu tēlnieki “Mežaparka” Zaļajā teātrī no lielizmēra koka bluķiem veidos skulptūras par tēmu “Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”. “Mežaparka” apmeklētājiem būs iespēja vērot koka skulptūru radīšanas procesu.

Veidojot skulptūras, mākslinieki kā materiālu izmantos arī dabīgo granīta akmeni un gaismas elementus ar saules baterijām, kas kļūs par skulptūru vizuālo papildinājumu diennakts tumšajā laikā. Visas skulptūras tiks veidotas tā, lai cilvēkiem vēlāk būtu iespēja integrēties tajās (piemēram, apsēžoties vai uzkāpjot uz skulptūras elementa), kļūstot par daļu no mākslas darba sižeta.

Festivālam noslēdzoties, skulptūras tiks uzstādītas “Mežaparka” teritorijā, kļūstot par ilglaicīgiem vides objektiem.

 

Festivālā ir aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu tēlnieki un amatnieki, kuriem ir pieredze darbā ar koku.

 

Prasības pretendentiem un festivāla NOLIKUMS ir pieejams šeit.

Pieteikuma anketa ir pieejama šeit.

 

Bildes: Kārlis Īle

 

 

ENG

 

From May 10-20, 2017 the International Wooden Sculpture Festival will be held in Culture and Recreation park “Mežaparks” (Riga, Latvia). The festival is organized by Riga City municipal enterprise SIA “Rīgas meži”.

The objective of the Festival is to expand and diversify opportunities for recreation and entertainment in the city park, as well as to enhance international cultural exchange and introduce world’s latest trends of professional environmental wood art.

Local and foreign sculptors will create large-scale wooden sculptures on topic “Mežaparks - the green heart of Riga” at the Green Theatre of "Mežaparks" during the Festival. Park's visitors will be allowed to observe sculpture creation process free of charge. At the end of the Festival, the sculptures will be set in the territory of "Mežaparks" thus becoming a long-term environmental objects available for viewing for all visitors of "Mežaparks" free of charge.

 

Latvian and foreign sculptors and craftsmen, experienced in woodworks, are welcome to participate in the Festival.

 

Festival REGULATION is available here!

Application form is available here!

 

Photo: Kārlis īle

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...