"Mežaparkā" no vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” rīkotājiem saņemti 186 putnu būrīši

28. februārī plkst. 11.00 kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Atpūtas alejā, krustojumā pie Zooloģiskā dārza, notika festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” dalībnieka, jaunā mākslinieka Anrija Zemgala vides objekta „Putnu egles” būrīšu nodošana SIA "Rīgas meži".

Foto: I.Zihmanis

Fotogalerija: "Ziemassvētku egļu ceļa" sākums Kongresu laukumā, 21.11.2013. (foto: MakeART)

 

Noslēdzoties ceturtajam vides objektu festivālam „Ziemassvētku egļu ceļš”, SIA „Rīgas meži” saņēma vides objekta „Putnu egles” putnu būrīšus. Būrīši tapuši, līdzdarbojoties gan festivāla projekta autoriem un atbalstītājiem, gan arī visiem ieinteresētajiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. „Putnu egļu” projekta autors, jaunais mākslinieks Anrijs Zemgals, ar savu projektu atgādinājis, ka egle ir ne tikai Ziemassvētku simbols, bet arī mājvieta daudziem putniem.

28. februārī visi putnu būrīši tika atvesti uz „Mežaparku”, kur plkst. 11.00 notika putnu būrīšu nodošana SIA „Rīgas meži” speciālistu rokās. Šie būrīši tiks izvietoti gan „Mežaparkā”, gan citos Rīgas pilsētas teritorijā esošajos mežos, lai tie turpmāk būtu mājvieta zīlītēm un strazdiem. Kopumā SIA „Rīgas meži” rīcībā tika nodoti 186 putnu būrīši, no kuriem 120 paredzēti zīlītēm un 66 - strazdiem.

Putnu būrīšu nodošanā piedalījās SIA „Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, RD IKSD Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars, kā arī pats vides objekta „Putnu egles” idejas autors Anrijs Zemgals.

- Pagājušā gada festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” tika izteikta alternatīva ideja - simboliska daudzstāvu māja putniem, kuru nu ir iespēja transformēt un izlietot brīvā dabā, - sacīja B. Šmite. - Paldies māksliniekam par šo ideju, un novēlu viņam nākamgad izdomāt kaut ko tikpat zaļu un alternatīvu!

- Paldies par iespēju piedalīties šajā festivālā un par  to, ka tā ietvaros bija iespējams izveidot tik daudz putnu mājvietu, - teica A. Zemgals. - Esmu guvis lielu pieredzi, un viss izdevās kā iecerēts.

- Tas, ka festivāla ietvaros ir sagādāts tik daudz putnu būru, „Rīgas mežiem” ir liels ieguvums, jo putni, kas tajos apmetīsies, palīdzēs tikt galā ar meža kaitēkļiem, - savu gandarījumu izteica E. Vaikulis. - Cilvēkiem, kas grib palīdzēt putniem, būrīšus nevajag izgatavot skaisti ēvelētus vai pat lakotus, jo putni izvēlas tieši dabiskus, neēvelētus būrus.

- Šoziem bija silts, tāpēc nolēmām pastiprināt kaitēkļu uzraudzību un sāksim pastiprināti uzstādīt zīlīšu būrīšus, - informēja SIA „Rīgas meži” Rīgas mežniecības mežsargs Ziedonis-Gunārs Ozoliņš. - Manā apgaitā putnu ir daudz, un es ik gadu uzstādu vismaz 20 putnu būrīšu. Pārsvarā tiek uzstādīti zīlīšu būrīsi, jo zīlītes apkaro ļoti daudz kaitēkļu.

Būrīši jāuzstāda ar skreju uz austrumiem, apmēram 2-4 m augstumā. Būrīšus var pienaglot, tos var iekārt arī stieplē, taču zīlītēm īsti nepatīk, ja būris nav stabils un šūpojas. Ik pa diviem gadiem būrītis jāiztīra. Ja to nedara, tad atkritumu slānis ar katru gadu kļūst biezāks, un ar laiku sermuļi vai vārnas pa skreju var aizsniegt zīlīšu mazuļus. Tāpēc jumts jātaisa viegli noņemams, lai būrīti varētu viegli iztīrīt. Būrītis kalpo apmēram 5-6 gadus.

 

Papildu informācija:

Kaspars Erts

Projektu vadītājs, kultūras un atpūtas parks „Mežaparks”

Mob. tālr. 28271267

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...