Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbi apsteidz plānoto darba grafiku

Ceturtdien, 29.jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, pilnsabiedrības “LNK, RERE”  projekta direktors Valdis Koks, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, arhitekts Austris Mailītis, Dziesmu un deju svētku padome, Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskā grupa un projektā iesaistīto institūciju pārstāvji klātienē apsekoja Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbus, kas paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks: “Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbi norit pēc plānotā grafika. Pusotra mēneša laikā ir pat atsevišķās būvdarbu pozīcijās izdarīts daudz vairāk nekā sākotnēji plānots. Šodien klātienē novērojot paveikto, pārliecinājos, ka Dziesmu un deju svētku rīkotājiem un dalībniekiem nākamajā gadā būs iespēja sarīkot grandiozus svētkus mums visiem.” 

“Dziesmu un deju svētku rīkotāji, svētku un mākslinieciskā padome, kā arī Noslēguma koncerta komanda aktīvi seko līdzi Mežaparka rekonstrukcijas procesam – līdz svētkiem ir palicis gads, un svarīga ir katra diena. Šodien, iepazīstoties ar paveikto darba apjomu, radusies droša sajūta par darbu paveikšanu paredzētajos termiņos,” akcentē Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

“Šobrīd skatītāju zonā ir iedzīti 1300 pāļi. Kopumā šajā daļā ir paredzēts zemē iedzīt 2196 pāļus. Sākotnēji šos darbus bija plānots pabeigt augusta vidū, tomēr pateicoties būvnieku intensīvajiem un pareizi organizētajiem darbiem, visu pāļu iedzīšanas darbus pabeigs līdz 15. jūlijam. Neskatoties uz darba spēka problēmām, ar kādu šobrīd saskaras būvniecības nozare, šajā objektā ikdienu ir nodarbināti gandrīz 150 strādnieki,” informēja  Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs. 

Pirms zemes darbu uzsākšanas ir noņemts biotops, kas ir novietots speciālā biotopa novietnē. Šobrīd no būvobjekta ir izvesti 32 no kopējiem 43 tūkstošiem kubu daudzums zemes. Iebetonēts pamatu režģis380 m³ apjomā. 

“Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem, paplašinātai komandai un profesionālai darba organizācijai, raitā solī veicam plānotos apjomīgos darbus. Šobrīd ir uzsākti inženiertīklu izbūves darbi, kā arī estrādes ēkas labajā pusē demontētas labierīcības. Saskaņā ar projektu, ir demontēts arī estrādes ēkas labais spārns un vēl viena ēka Jančevska prospektā. Esam paveikuši pusi no kopumā plānotajiem režģotā stiegrojuma darbiem un 50% apmērā ir sagatavota pamatne plānotajam, izbūvējamam ceļam apkārt estrādei,” informēja pilnsabiedrības “LNK, RERE” projekta direktors Valdis Koks. 

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves projekts tiek izstrādāts, ievērojot 2013.gadā Rīgas pašvaldībā apstiprināto kultūras un atpūtas parka Mežaparks lokālplānojumu. Ja šobrīd esošā svētku estrādes teritorijas platība ir 91 997 kvadrātmetri, tad 2018. gadā pēc pārbūves tā tiks palielināta līdz 146 430 kvadrātmetriem. 

Paralēli estrādes izbūves darbiem, tiks izbūvēta svētku nodrošināšanai nepieciešamā infrastruktūra  – elektroapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus novadīšanas tīkli Ostas prospektā un Atpūtas alejā; Jančevska prospektā līdz zaļajam teātrim; helikoptera nosēšanās laukums ārkārtas gadījumiem; jauns piebraucamais ceļš no Viestura prospekta līdz esošiem dalībnieku autobusu stāvlaukumiem. 

Tiks ierīkotas jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēguma vietas, papildus mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Ja šobrīd tribīnēs satilpst 7510 koristi, tad 2018. gadā svētkos būs 9802 koristus vietas, no kuriem  2292 tiks izvietoti pagaidu koka tribīnes. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Šogad, 20. Aprīlī, uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgumu par estrādes pārbūvi, kas  paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Estrādes pārbūves pirmās kārtas būvniecību veic PS "LNK, RERE". Plānots, ka pirmā posma rekonstrukcijas darbi tiks nodoti ekspluatācijā 2018. gada 18. jūnijā.


Foto galerija

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...