Mežaparka Lielajā estrādē notika preses konference par ziemas atrakciju kompleksa „Rīgas Sniega parks” atklāšanu

20.12.2012. plkst. 11:00, kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Lielās estrādes ēkā notika preses konference par „Rīgas Sniega parka” atklāšanu kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Lielās estrādes teritorijā. Konferencē piedalījās SIA „Cīruļkalns – atpūtas bāze” valdes priekšsēdētājs Juris Žagars, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Foto: I.Zihmanis

Jau trešo gadu turpinot tradīciju, arī šogad kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Lielās estrādes teritorijā tiek izveidots ziemas atpūtas un atrakciju komplekss „Rīgas Sniega parks”. To veido SIA „Cīruļkalns – atpūtas bāze”, kuras pārziņā atrodas arī viena no lielākajām, vecākajām un pieredzes bagātajām slēpošanas bāzēm Latvijā – Žagarkalns.

 Šoziem „Rīgas Sniega parka” apmeklētājiem ir iespēja baudīt ierastās un jau iecienītās aktivitātes – kameršļūkšanu, bezmaksas slidotavu un bezmaksas distanču slēpošanas trasi, kā arī jaunas. Sniega parkā darbosies slēpošanas un snovborda apmācības skola bērniem, kā arī būs iespējamas individuālās apmācības pie profesionāliem instruktoriem.

 Kā norāda SIA „Cīruļkalns – atpūtas bāze” valdes priekšsēdētājs Juris Žagars, Žagarkalnā šāda bērnu slēpošanas skoliņa darbojas jau vairākus gadus un ir ļoti populāra. „Slēpošanas skola, kura tiks izveidota Mežaparkā, darbosies darba dienu vakaros un, protams visas brīvdienas. Bērni, pēc iepriekšējas pieteikšanās tiks iedalīti grupās pēc vecuma un prasmju līmeņa. Vecāki varēs bērnus atstāt uz visu skoliņas laiku un paši doties slēpot pa Mežaparka trasēm vai citās brīvdienu darīšanās. Sniega parkā ar viņu bērniem vairākas stundas pēc kārtas, ar kopīgu pusdienu pauzi un atpūtas brīžiem, strādās profesionāli bērnu instruktori un mazākajiem pat auklītes uz slēpēm”, stāsta Juris Žagars. Viņš atzinīgi novērtē arī Lielās estrādes slīpo nogāzi un infrastruktūru, kas esot ļoti piemērota ziemas atrakciju parka izveidei.

Savukārt SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš atzīmē, ka arī šogad līdz atrakciju kompleksam būs iespēja nokļūt ar automašīnu. Tiesa, tikai par maksu un pa stingri noteiktu maršrutu. „Iebraukt Mežaparkā varēs no Viestura prospekta puses, vadoties pēc šādiem orientieriem – veikala IKI vai slavenās Mangaļu šašliku ēstuves,” stāsta Aivars Tauriņš. „Iebraukšana Mežaparkā maksās 1 Ls, un automašīnas varēs novietot stāvvietā pie Lielās estrādes. Tiesa, šī stāvvieta nav visai liela, un brīvdienās var iznākt diezgan liela drūzmēšanās. Taču apmeklētāji vienmēr varējuši sadzīvot!”

 Sniega parkā darbosies arī iekštelpu kafejnīca, kur omulīgā atmosfērā varēs sasildīties un ieturēt siltu maltīti pēc aktīvas sportošanas svaigā gaisā.

 Rīgas Sniega parks atrodas kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” estrādes nožogotajā teritorijā, vietā, kur vasarās atrodas estrādes skatītāju soli. Tā ir 120 m gara un 70 m plata nogāze ar piemērotu slīpumu apmācības veikšanai slēpotājiem un snovbordistiem (sevišķi bērniem). Līdz šim tuvākais apmācības kalns Rīgai atradās Riekstukalnā netālu no Baldones. Tagad gan darba dienu vakaros, gan brīvdienās bērni un pieaugušie varēs mācīties slēpot un snovot pašā Rīgā - Mežaparkā.

 Sniega parkā iespējams iznomāt visu nepieciešamo distanču un kalnu slēpošanas inventāru, kā arī kameršļūkšanas rīkus, slidas un snovborda inventāru.

 Apmeklētāji var baudīt parka piedāvātos ziemas priekus sākot no 22. decembra. „Ja laika apstākļi nepievils un Žagarkalna komanda varēs pietiekami saražot sniegu, Rīgas Sniega parks tiks atklāts sestdien, 22. decembrī. Atklāšanas dienā pirmās divas bērnu grupiņas tiks apmācītas bez maksas. Darbosies kameršļūkšanas trase un slidotava un, protams, visa nepieciešamā inventāra nomas punkts”, atzīmē Juris Žagars.

Citi raksti

Skatīt visus

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...