"Mežaparka" Lielā estrāde tiks pilnībā rekonstruēta

Latvijas Republikas simtgadi atzīmējot, "Mežaparka" Lielajā estrādē būs pilnībā renovēta skatītāju sēdvietu zona, bet par godu Dziesmu svētku 150. gadadienai būs atjaunots viss komplekss, ieskaitot jauno, ietilpīgo estrādi. Šādu apņemšanos īstenot šo vērienīgo projektu 1. martā notikušajā  preses brīfingā apliecināja kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.Foto: F64

“Pateicoties atbalstam un labai sadarbībai ar Kultūras ministriju un Finanšu ministriju, mēs varēsim īstenot šo vērienīgo projektu, kuram, sagaidot mūsu valsts simtgadi un Dziesmu svētku 150.gadskārtu, ir liela simboliska nozīme. Taču vienlaikus tas ir arī ekonomiski pamatots risinājums – pārbūvētā estrāde Rīgai ļaus piesaistīt pasaules klases māksliniekus, kuri tagad parasti izvēlas koncertēt Tallinā, jo tur ir estrāde ar atbilstošu ietilpību. Līdz ar to varam cerēt uz tūristu skaita pieaugumu,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Kultūras ministre Dace Melbārde:

“"Mežaparka" estrādes rekonstruēšana, protams, vispirms ir nepieciešama Dziesmu svētku dalībniekiem. Tā neapšaubāmi ir Dziesmu un deju svētku tradīcijas svētvieta. Tomēr, plašāk raugoties, šī nav tikai fiziska telpa, kur dzied, dejo un pulcējas svētku dalībnieki. "Mežaparka" estrāde ir arī nozīmīga atmiņu vieta, kas, tāpat kā 11. novembra krastmala vai Bastejkalns, ir kļuvusi par daļu no Atmodas nevardarbīgās pretošanās un Latvijas neatkarības atjaunošanas stāsta. Veicot rekonstrukciju, ir svarīgi akcentēt šo estrādes simbolisko mantojumu, jo tas ļautu mazināt Atmodas anonimitāti Latvijas publiskajā telpā.”

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks:

"Ar "Mežaparka" estrādi Latvijas tautai saistās daudzi simboliski un būtiski notikumi. Arī šodien, pieņemot lēmumu par "Mežaparka" estrādes rekosntrukcijas uzsākšanu,  ir redzama zināma simbolika. Estrādes skiču projekts tika nodots domei 2008. gadā, un šogad paiet tieši astoņi gadi, kopš mēs pieņemam lēmumu par rekonstrukcijas uzsākšanu. Mūsu valsts simtgade ir gaidāma 2018. gada 18. novembrī. Un cipars 8 ir kā bezgalības zīme. Tāpēc esmu pārliecināts, ka mūsu valsts pastāvēs bezgalīgi un "Mežaparka" estrāde pēc atjaunošanas būs viena no mūsu tautas simboliskajām svētvietām.”

"Mežaparka" Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā kārtā 2018. gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz vismaz 30 000 sēdvietām, kas transformējamas par aptuveni 60 000 stāvvietām. Tiks izbūvēts apakšzemes apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona un tualetes. Savukārt līdz 2021. gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātājiem, un vēl aptuveni 3000 cilvēku varēs izvietoties uz skatuves.

Rekonstrukcija tiks īstenota atbilstoši  skiču projektam, kas 2007. gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tā autori ir Jura Pogas un Austra Mailīša  arhitektu biroji.

Rīgas dome projekta īstenošanai varēs saņemt  aizdevumu no Valsts kases līdz 45 miljoniem eiro ar nulles procentu likmi. Konkrētās izmaksu summas tiks noteiktas pēc tehniskā projekta izstrādes un iepirkuma procedūrām.


Informācija: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...