Mežaparkā atklāta viena no modernākajām BMX trasēm Eiropā

2011. gada 13. augustā Mežaparkā tika atklāta Rīgas BMX trase „Mežaparks”. BMX eksperti no Lielbritānijas un citām valstīm jau atzinuši, ka Mežaparka trase ir viena no modernākajām BMX trasēm Eiropā. Tās tehniskais nodrošinājums un brauktuve atbilst visaugstākā līmeņa prasībām. Trasi atklāja Rīgas vicemērs A. Ameriks, SIA „Rīgas Meži” valdes priekšsēdētājs A. Tauriņš un pārstāvji no Riteņbraukšanas federācijas.

Trases atklāšanas fotogaleriju skatīt šeit: "BMX trases "Mežaparks" atklāšana


Līdz šim ar BMX sportu varēja nodarboties tikai ārpus Rīgas. Tagad arī galvaspilsētai ir sava BMX trase, kur bērni un jaunieši var attīstīt savus talantus riteņbraukšanā, bet profesionāļi - gatavoties sacensībām. Diemžēl šai laikā olimpiskais BMX čempions Māris Štrombergs nebija Latvijā, taču telefona sarunā viņš sacīja: „Rīgā jau sen bija vajadzīga trase, tāpēc ļoti priecājos, ka tā beidzot ir tapusi. Tas būs spēcīgs grūdiens visai jaunajai paaudzei. Visiem Rīgā un tās apkārtnē dzīvojošajiem bērniem un jauniešiem būs iespēja trenēties un izaugt par nākamajiem BMX čempioniem.”

Sporta klubs „Favorīts” astoņus gadus neatlaidīgi meklēja atbalstītājus un vietu šādas trases izveidošanai Rīgā. Bija pat izstrādāts projekts treses izveidošanai Mežaparkā Saules dārzā, bet tas neīstenojās.  Pirms četriem gadiem sporta kluba vadība izsūtīja vēstules gandrīz visiem Rīgas pašvaldības uzņēmumiem ar lūgumu atbalstīt šo iniciatīvu. Atsaucās vienīgi toreizējā aģentūra „Mežaparks”. No daudzām piedāvātajām vietām tika izvēlēta vieta Mežaparka malā pie Viestura prospekta. Pagāja četri gadi, kamēr tika izstrādāts projekts un sakārtoti visus juridiskie jautājumi. Beidzot 2010.gada oktobrī, pateicoties SIA „Rīgas Meži”, tika uzsākta trases būvniecība. To veica A/S „SCO centrs”, kam jau bija pieredze BMX trašu būvniecībā.

 BMX jomas eksperti no Lielbritānijas un citām valstīm jau atzinuši, ka Rīgas trase ir viena no modernākajām Eiropā. Trases tehniskais nodrošinājums un brauktuve atbilst visaugstākā līmeņa prasībām. Šī ir otrā trase Latvijā ar divām Pro sekcijām, kas paredzētas profesionāliem braucējiem. Trases veidotājiem ir veiksmīgi izdevies sākotnēji grūtais uzdevums iekombinēt trasi starp kokiem, saudzējot apkārtējo vidi un mežu. Rīgas BMX trase „Mežaparks” mēroga ziņā ir lielākā Latvijā. Trasē ir divas paralēlas Pro sekcijas, kur var sacensties pieaugušie elites braucēji. Blakus tām ierīkoti braukšanas celiņi vai mazā trasīte amatieriem – tanī skaitā bērniem un jauniešiem. Pirms virāžām izbūvēti slīpie lēcieni elites braucējiem.

Rīgas BMX trases „Mežaparks” izveidošanu finansēja SIA „Rīgas Meži”, ieguldot 172 000 latus. SIA „Rīgas Meži” valdes priekšsēdētājs A. Tauriņš saka: „SIA „Rīgas Meži” kā Mežaparka saimnieki priecājās un jūt lielu gandarījumu par paveikto, jo Rīga ir kļuvusi bagātāka par vēl vienu objektu, kas attīstīs bērnu un jauniešu talantus, un rīdziniekiem būs vēl viena vieta, kur interesanti pavadīt laiku.”

Trases tapšanu līdzfinansēja Latvijas Olimpiskā komiteja, piesaistot Starptautiskās Olimpiskās komitejas programmas „Olimpiskā Solidaritāte” līdzekļus 24 808 latu apmērā . Par šiem līdzekļiem jaunajai BMX trasei iegādāta modernākā pārvietojamā BMX starta barjera ar laika mērīšanas un starta signāla iekārtām.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzskata, ka ilgi gaidītā BMX trases izveide Mežaparkā ir ļoti nozīmīgs notikums Latvijas sportam un Olimpiskajai kustībai: „Svarīgi to izmantot starptautisku un vietēja mēroga BMX sacensību rīkošanai. Domāju, ka Rīgas iedzīvotāji pavisam drīz novērtēs jauno trasi kā lielisku papildinājumu savām atpūtas iespējām sportojot un pilnveidojot sevi riteņbraukšanā.”

 13. augustā pēc svinīgā trases atklāšanas pasākuma notika pirmās sacensības – „SIA Rīgas Meži kausa izcīņa BMX”, kurās piedalījās gan profesionāli BMX braucēji SuperPro grupā, gan jaunieši un amatieri. Sacensību dalībniekiem bija iespēja startēt arī Cruiser grupā ar riteņu diametru no 24 līdz 26 collām.

Šai riteņbraukšanas sportam tik nozīmīgajā svētku dienā sacensību dalībniekiem un skatītājiem koncertu sniedza grupas PER un Double Faced Eels. Paraugdemonstrējumus un trikus rādīja velotriāla skola Karters. 14. augustā interesenti varēja vērot Baltijas kausa BMX 2. posmu.

BMX trases atklāšanu apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku, un tas izvērtās ļoti priecīgs pasākums gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem. BMX sportisti atzina, ka trase nav viegla un godam attaisno modernas BMX trases nosaukumu.

Trasē tagad saimnieko Rīgas Riteņbraukšanas skola un SIA „Rīgas Meži”, kas ir Mežaparka apsaimniekotājs. Trase tiek piedāvāta plašai auditorijai. Tajā notiek riteņbraukšanas klubu treniņi, un to varēs izmantot ikviens, kam ir atbilstošs velosipēds un ekipējums. Trasē notiks gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensības. 2013.gadā šeit ir ieplānots Eiropas BMX čempionāta posms.

BMX sports Latvijā pastāv vairāk kā divdesmit gadus. Panākumi ir nākuši ļoti lēnām un ar minimālu atbalstu, lai gan tieši šis ir sporta veids, kas nesis godu visai Latvijai. Pirmo nozīmīgo panākumu Latvijai nesa Ivo Lakučs, kas 1997. gadā ieguva Pasaules čempiona titulu junioriem. Kopš tā laika Latvija var lepoties ar vairākiem panākumiem BMX sporta veidā. 2006. gadā Latvija iegāja Eiropas riteņbraukšanas vēsturē tieši ar saviem BMX sportistiem – uz visa pjedestāla stāvēja vienas valsts, Latvijas pārstāvji: Artūrs Matisons, Ivo Lakučs un Artis Žentiņš. Visi Eiropas čempioni BMX elites klasē bija latvieši. Šie sportisti Latvijai ir nesuši vairākas medaļas. BMX sporta lepnums ir arī divkārtējais Pasaules čempions BMX Elites klasē un olimpiskais čempions Māris Štronbergs.


Uz BMX trasi „Mežaparks” var nokļūt, braucot pa Viestura prospektu uz Vecmīlgrāvja pusi un nogriežoties uz Mores ielu (orientieris – veikals IKI).


 


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...