"Mežaparkā" aizvadīta Veselīga dzīvesveida diena

Jau ceturto gadu pēc kārtas kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” 1.maijā no plkst. 9.00 līdz 18.00 norisinājās Veselīga dzīvesveida diena, kuru SIA Rīgas meži organizēja sadarbībā ar Latvijas sporta federācijām, sporta klubiem un veselīga dzīvesveida organizācijām. Neskatoties uz lietaino laiku, pasākums pulcēja vairāk nekā 20 000 veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējus un interesentus.


Fotogalerija: Veselīga dzīvesveida diena "Mežaparkā", 01.05.2014.
Veselīga dzīvesveida diena iesākās ar svinīgo atklāšanu un grupas Samba de Riga enerģisko muzikālo sveicienu uz lielās skatuves. Tam sekoja komandu sacensību dalībnieku iesildīšana, kuru novadīja Latvijas Ušu asociācijas pārstāvji. Vēlāk tika apbalvotas SIA Baltic events organizētā Sieviešu skrējiena uzvarētājas. Sieviešu skrējiens Mežaparkā tika rīkots jau otro gadu pēc kārtas, un kā atzina skrējiena organizatori šogad tam bija pieteicies rekordliels dalībnieču skaits – 7 km distancē startēja vairāk nekā 4000 sieviešu.

Veselīga dzīvesveida dienā visas dienas garumā bija iespējams iepazīties ar vairāk nekā 40 sportiskām un veselīgām aktivitātēm, kā arī izmēģināt tās praksē. Notika tradicionālo un salīdzinoši jaunu sporta veidu paraugdemonstrējumi un īstas sporta spēles, kurām komandas tika aicinātas pieteikties jau iepriekš. Tāpat kā pagājušajos gados, arī šogad visas pasākuma aktivitātes apmeklētājiem bija pieejamas bez maksas.

Lielu popularitāti Veselīga dzīvesveida dienā guva komandu sporta veidi. Šogad komandu dalībnieki varēja izmēģināt spēkus pludmales volejbolā, frisbijā, florbolā, riņķu griešanā, spīdmintonā, disku golfā, inline hokejā un šķēršļu joslas pārvarēšanā. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 60 komandas. Sacensības ilga četras stundas, un pēc to noslēguma labākās komandas saņēma organizatoru sagādātās medaļas un garšīgas un veselīgas balvas no AS Latvijas Maiznieks, AS Rīgas piena kombināts un šokolādes fabrikas Laima.

Sevišķu popularitāti baudīja Fitnesa skatuve, kura tradicionāli atradās krustojumā pie restorāna Meža puķe. Uz šo skatuvi tika aicināts ikviens, kas grib kārtīgi izkustēties un gūt pozitīvas emocijas visai dienai. Par aktivitātēm uz Fitnesa skatuves šogad parūpējās Latvijas BodyART skola, kuras treneri prezentēja Eiropā, Āzijā un ASV populāro Roberta Štainbahera funkcionālo treniņu sistēmu bodyART. Tāpat uz Fitnesa skatuves uzstājās sporta kluba LadyFitness un fitnesa studijas sievietēm energie treneri ar Zumba treniņu, sporta kompleksa Ķeizarmežs treneri ar bērnu fitnesu, fitnesa kluba City Fitness pārstāvji ar Ultimate Workout, kā arī sporta kluba Centrs pārstāvji ar aizraujošu treniņu Explode your emotions!

Uz lielās skatuves visas dienas garumā norisinājās dažādu sporta organizāciju paraugdemonstrējumu, konkursi, kā arī deju studiju un sporta klubu priekšnesumi. Īpašo apmeklētāju atsaucību izpelnījās fitnesa studijas sievietēm energie trenere Dana, kas ar savu ugunīgo treniņu iekustināja visus Veselīga dzīvesveida dienas apmeklētājus, neskatoties uz drēgno laiku. Tāpat lielu skatītāju uzmanību pievērsa eksotisko deju centra Alegria deju priekšnesums kaislīgo flamenko ritmu pavadījumā, kā arī Latvijas Ušu asociācijas audzēkņu priekšnesums ar dejojošajām lauvām, kas pārsteidza publiku ar savu krāšņumu un dinamiskumu.  

Veselīga dzīvesveida dienas laikā interesenti varēja uzzināt par sava dzīvesveida ietekmi uz apkārtējo vidi, aizpildot īpašo anketu Pasaules dabas fonda teltī, bija iespējams veikt dažādus fiziskos mērījumus Sporta laboratorijas teltī, kā arī ieiet pārvietojamās pirtīs un izbaudīt profesionālu pirtnieku sniegtās procedūras. Notika projekta Mežaparks nūjo! prezentācija un apmācības, kā arī nūjošanas ātrumpārgājiens, kurā piedalījās vairāk nekā 100 nūjotāji.

Tāpat apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Latvijas Tautas sporta asociācijas organizētajā Ģimeņu sporta festivālā, bet par izklaidējošām un tai pat laikā izglītojošām aktivitātēm parūpējās VCA - Veselības centru apvienības pārstāvji, kuri caur lomu spēlēm un interesantiem eksperimentiem iepazīstināja bērnus ar ārstu, farmaceitu un laborantu darbu. Aizraujošu aktivitāšu organizatori Biedrība Reāls piedzīvojums šogad piedāvāja apmeklētājiem izdzīvot pirātu cienīgu dzīvi. Pirāti devās braucienā, kura laikā nācās pārvarēt dažādus šķēršļus, zvejot un meklēt apslēptos dārgumus.

Dienas noslēgumā ar īpašu koncertprogrammu uzstājās ekstravagantā grupa Triānas parks.

Pasākums bija domāts visiem – gan tiem, kas jau sporto, gan tiem, kas nekad nav sportojuši, bet vēlas to darīt un domā, ar ko iesākt. Galvenais Veselīga dzīvesveida dienas mērķis bija rosināt cilvēkus, lai aktīvs un veselīgs dzīvesveids kļūtu par viņu dzīves neatņemamu daļu.

 

 Informāciju sagatavoja: Inese Lozjuka, SIA „Rīgas meži” kultūras projektu vadītāja, [email protected]


 


Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...