Meža stādīšanas talka Ogres Zilajos kalnos 2016.gada 23.aprīlī

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”  23.04.2016. organizē meža stādīšanas talku, uz kuru ir aicināti Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības deputāti un darbinieki. Talkas vieta pie Dubkalnu ūdenskrātuves norādīta pielikumā.

Plānotais talkas sākums - plkst. 9.00. Nepieciešams meža un laika apstākļiem piemērots apģērbs, darba cimdi un labs noskaņojums. Talcinieki lūgti pieteikties Ievai Krauklei pa tālruni 29455400, [email protected].

Kā informē SIA "Rīgas meži" meža atjaunošanas galvenā speciāliste Anda Vilciņa (tel. 29294363, e-pasts: [email protected]), 2015. gadā SIA "Rīgas meži" Daugavas mežniecības 126. kvartāla 11.,12.,13. nogabalā tika veikta kailcirte ar kopējo platību 3,3 ha. Cirsma atrodas aģentūras "Zilie kalni" apsaimniekotajā teritorijā un robežojas ar dabas parku "Ogres Zilie kalni". Pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 308 “Meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumi” 4.1. punktu, kas nosaka meža atjaunošanu 5 gadu laikā pēc nociršanas, 2016. gada aprīlī uzņēmums šajā platībā plāno meža atjaunošanas darbus.

Atjaunošanas darbu gaitā 3,3 ha platībā plānots iestādīt SIA "Rīgas meži" kokaudzētavā "Norupe" izaudzētus sertificētus priedes ietvarstādus (10 500 gab.) un sertificētus egles ietvarstādus (1000 gab.).

SIA "Rīgas meži" apsaimnieko Rīgas pašvaldībai piederošos mežus, ievērojot meža ekosistēmu uzturēšanas un vides aizsardzības principus, kā arī nodrošinot efektīvu meža zemes apsaimniekošanu.

Aģentūras "Zilie kalni" apsaimniekotā zemes platība (komplekss) atrodas Ogres un Ikšķiles novadu administratīvajās teritorijās. Tās kopējā platība sastāda  438,38 ha, no kuriem 413 ha  ir Rīgas pašvaldībai piederošie meži. Komplekss ietver sevī dabas parku „Ogres Zilie kalni” 312 ha platībā.

Aģentūras "Zilie kalni" pamatdarbība saistīta ar kompleksa plānveida apsaimniekošanu, nodrošinot dabas aizsardzību un rekreāciju. Līdztekus apsaimniekošanai aģentūra  organizē un koordinē daudzveidīgus pasākumus veselīga un sportiska dzīvesveida, vides aizsardzības un kultūrvēsturisku vērtību popularizēšanai. Par galveno aģentūras produktu var uzskatīt ekoloģiski augstvērtīgu, labiekārtotu vidi, kas piemērota  plaša spektra iedzīvotāju atpūtai – ekotūrismam, dabas tūrismam, aktīvajam tūrismam, rekreatīvajam tūrismam un sportam.

 

Ieva Kraukle

Tel. 29455400

[email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...