Meža dienas 2011 Mežaparkā

Šā gada 21. maijā plkst. 12.00-18.00 Mežaparkā pļavā pie Centrālās alejas notika "Meža dienu 2011" galvenais svētku pasākums.

Foto: I.Zihmanis

Meža dienu 2011 fotogalerija

2011. gadu ANO pasludinājusi par starptautisko Meža gadu ar devīzi „Mežs cilvēkiem!” „Meža dienas” aicina sabiedrību būt saudzīgiem gan pret mežu, gan apkārtējo vidi kopumā, un izmantot racionāli visu, ko tā spēj sniegt. Meža nozare ir arī viena no ekonomiski un sociāli svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā.

Pasākums tika atklāts plkst. 12.00 uz skatuves pļavā pie centrālās alejas netālu no Mežaparka Lielās estrādes. Pasākuma laikā noslēdzās vairāki plaša mēroga konkursi skolēniem. Tika apbalvoti izlietoto bateriju vākšanas konkursa „Būsim atbildīgi!” un makulatūras vākšanas konkursa „Tu vari izglābt…” uzvarētāji. Šos konkursus organizēja un atbalstīja SIA „Zaļā josta”, a/s „BAO”, SIA „Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana”, a/s „Latvijas Valsts Meži” un papīrfabrika „Līgatne”.  Notika arī SIA „Rīgas meži” izsludinātā konkursa „Tikšanās vieta – Rīgas mežs!” uzvarētāju apbalvošana. Šī konkursa tēma bija T-krekla apdruka, kas aicina sabiedrību saudzēt mežu, tā floru un faunu, kā arī aizdomāties par mežu kā tikšanās vietu, kur tiekas cilvēks ar dabu un cilvēks ar cilvēku.

Pasākumu apmeklēja zemkopības ministrs J. Dūklavs, Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents J. Biķis un citas slavenas personas. Par sevi stāstīja un uz jautājumiem atbildēja Latvijas meža nozares lielākie un slavenākie pārstāvji – a/s „Latvijas Valsts Meži”, a/s „Latvijas Finieris”, Latvijas Kokrūpniecības Federācija, LLU Meža fakultāte, Ogres meža tehnikums, SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” („MeKA”), SIA LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs un SIA „Rīgas meži”. Apmeklētāji varēja tikties arī ar vides aizsardzības kluba „VAK Mantojums” un radošo nodarbību studijas „Dabas vēstniecība” pārstāvjiem.

Visas dienas garumā darbojās meža radošās darbnīcas, notika atrakcijas un interaktīvās spēles. Bija iespējams iziet LLU Meža fakultātes studentu veidoto Meža taku un izmēģināt „Koku sporta” aktivitātes - cirvja mešanu mērķī un bluķa zāģēšanu ar lielo divroku zāģi. MKPC un Ogres meža tehnikums demonstrēja motorzāģu šovu, izzāģējot dažādus koka veidojumus, no kuriem iespaidīgākais bija no baļķa darināta ķēde ar trim posmiem. Turpat blakus varēja vērot, kā top Rīgas amatniecības vidusskolas darinātās koka skulptūras.  Interesenti varēja izmēģināt baļķu pievedējtraktora jeb forvardera mācību datorsimulatoru.

Visas dienas garumā pasākumā uzstājās pazīstami mākslinieki – Aisha, Jānis Stībelis, grupa „Triānas parks” un Liepājas cirka studija „…bez temata”. Pie Lielās estrādes žoga bija redzama SIA „Rīgas meži” rīkotā fotoizstāde „Mežs visās tā izpausmēs”, bet alejas pretējā pusē - T kreklu izstāde ar konkursa „Tikšanās vieta – Rīgas mežs!” dalībnieku radītajām apdrukām. Darbojās koka izstrādājumu, lietišķās mākslas darinājumu un stādu tirdziņš.

SIA "Rīgas meži" pateicas visiem, kuri ieradās izzināt meža bezgalīgo stāstu Mežaparkā!

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...