Lieldienu pasākums Mežaparkā 24. aprīlī

24. aprīlī kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” notika Lieldienu svinēšana latviskās tradīcijās.  Tie sākās 12.00 skatuves laukumā pie Mežaparka Lielās estrādes ar šūpoļu iesvētīšanu un pušķošanu folkloras grupas „Grodi” vadībā. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties tradicionālajā zīlēšanā pār šūpoļu kārti, metot tai pāri olu un otrā pusē cenšoties to noķert.


Pēc tam iesvētītajās šūpolēs kāpa Mežaparka saimnieks un saimniece – SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš un daļas „Mežaparks” vadītāja Elga Zēģele. Šūpoles iemēģināja arī Rīgas mērs Nils Ušakovs un vadoši Rīgas Domes darbinieki. Pēc tam šūpoles tika nodotas apmeklētāju rīcībā un visas dienas garumā baudīja lielu popularitāti.Pasākums turpinājās ar dziesmām, dančiem un rotaļām, kuru laikā apmeklētājus priecēja folkloras kopa „Grodi”, „Rīgas danču klubs”, „Iļjinskaja pjatņica” un „Māmiņu klubs”. Pa to laiku strādāja arī radošās darbnīcas, kur ikviens varēja iemēģināt roku olu krāsošanā, Lieldienu rotājumu izgatavošanā, nozīmīšu meistarošanā un putnu būrīšu naglošanā. Darbojās arī lietišķās mākslas izstrādājumu tirdziņš, kur savus darbus tirgoja individuālie amatnieki un mākslas studiju meistari.
13.00 skatuves laukumā sākās Olu parāde un olu kaujas. Tās beidzās ar desmit stiprāko olu noskaidrošanu un secinājumu, ka olu kaujās tomēr uzvarējusi draudzība. Neizpalika arī tradicionālā olu ripināšana, kas notika netālu Ķīšezera krastā blakus pludmalei. Pa to laiku Mežaparka Bērnu pilsētiņā, visas dienas garumā risinājās rotaļas un jautras izklaides bērniem. Notika arī izjādes ar zirgiem un vizināšanās zirgu vilktā pajūgā.

14.00 skatuves laukumā, caurbraucot no Krievijas uz Parīzi, pirmo reizi ar „Vecā cirka” kumēdiņiem uzstājās ceļojošā cirka studija „Bez temata”. Izrādes scenārijs bija veidots pēc pagājušā gadsimta 20.-30. gadu tradicionālajiem cirka priekšnesumiem, ievērojot arī kopējo stilu un izpildījuma nianses. Pie lietas piederēja triki uz vienriteņa, žonglēšana ar dunčiem, sieviete stipriniece, sieviete faķīrs, uguns triki un vāravas barošana.
Plkst. 14.30 laukumā blakus skatuvei sākās tradicionāla latviešu Lieldienu spēle – ripas sišana. Ripa, kas simbolizē sauli, tika ar koka nūjām dzīta pa laukumu, cenšoties to dabūt pāri gala līnijai pretinieka komandas pusē. Par Mežaparka kausu cīnījās "Imantas kiligunda", "Torņakalna kājgrieži", sporta skolas „Pārdaugava” jaunieši no hokeja kluba „Prizma” un citas komandas. Pretēji gaidītajam, notikušais drīzāk līdzinājās regbija mačam, nevis hokeja spēlei. Kaislības sita augstu vilni, smagā koka ripa dabūja arī plīst, un bija acīmredzams, ka smagos kāju aizsargus dalībnieki nav uzlikuši tāpat vien.Pasākums bija labi apmeklēts, ko sekmēja arī lieliskie laika apstākļi, un šūpošanās Lieldienu šūpolēs turpinājās vēl ilgi pēc oficiālā noslēguma!

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...