Lieldienās Lucavsalā notiks jau sestā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu meistarošanas darbnīca

Lieldienās, 2023.gada 9.aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00, ikviens aicināts uz “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas sesto Pavasara putnu būrīšu talku – darbnīcu! Tā notiks pasākuma “Lieldienu lustes Lucavsalā” ietvaros un norisināsies “Rīgas mežu” apsaimniekotajā Lucavsalas atpūtas parkā.

Darbnīcas apmeklētājiem “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas speciālistu un profesionāla ornitologa vadībā būs iespēja pašu rokām sameistarot būrīšus mazajiem dobumpērētājiem – zīlītēm, mušķērājiem, zvirbuļiem un citiem putniem. Tāpat apmeklētāji varēs uzzināt, kas jāņem vērā, kopjot jau esošās, kā arī izgatavojot un uzstādot jaunas putnu mājas, lai putni tajās var ērti iekļūt, droši justies un rūpēties par pēcnācējiem. Sagatavojot putnu būrīti, apmeklētāji to varēs paņemt līdzi un novietot piemājas dārzā, pagalmā vai citviet. Tāpat ikviens varēs piedalīties “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas dabas viktorīnā un saņemt pārsteiguma balvas par pareizām atbildēm. 

 

Pavasara putnu būrīšu talkas laikā Lucavsalā paredzēta filmēšana un fotografēšana. “Rīgas mežu” Pavasara putnu būrīšu darbnīcas norises vieta: https://ej.uz/gu9n. Ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Šī šajā sezonā būs jau sestā Pavasara putnu būrīšu darbnīca, kuru organizē uzņēmuma “Rīgas meži” Vides izglītības programma. Pirmā talka notika 22.februārī, Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā, Šmerļa pusē. Otrais pasākums bija 2.martā Valdemāra pamatskolā, Jumpravā, kur speciālās izglītības programmas skolēni izgatavoja ap 50 putnu mājiņu. Trešā putnu būrīšu talka norisinājās 5.martā Juglas mežā, piedaloties Juglas Attīstības biedrības un Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem. Ceturtā talka bija 19.martā Dārziņu apkaimē, “Rīgas mežu” apsaimniekotajā V.Kudojara parkā un tajā piedalījās Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības pārstāvji. Piektais pasākums tika organizēts sadarbībā ar Mežaparka Attīstības biedrību “Rīga mežu” apsaimniekotajā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, 26.martā.

 

“Rīgas meži” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, katru gadu pavasarī, pirms putnu atlidošanas un ligzdošanas, tos tīrīt un salabot!

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Agnese Korbe

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Zaļā klase | Facebook 

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...