Kampaņas #TīriRīgasMeži #VidesSOS laikā trīskāršojies ziņojumu skaits par “Rīgas Mežos” izmestajiem atkritumiem

Noslēdzot “Rīgas Mežu” un Valsts vides dienesta kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS, divu mēnešu laikā par vairāk nekā trešdaļu pieaudzis lietotnē “Vides SOS” saņemto ziņojumu skaits par galvaspilsētai piederošajos mežos nelegāli izmestajiem atkritumiem. “Rīgas Mežu” izmaksas par atkritumu nodošanu divos mēnešos pārsniegušas sešus tūkstošus eiro. Attiecīgi šajā laikā, t.sk. balstoties uz lietotnes “VidesSOS” informāciju, no uzņēmuma mežiem izvestas ap 40 tonnas atkritumu.

Top 3 atkritumu veidi: pamatā lielgabarīta atkritumi – ap 25 tonnām; otra lielākā pozīcija: būvniecības atkritumi – apmēram 15 tonnas; bet novembrī – nolietotas transportlīdzekļu riepas!

Biežāk piesārņotākās teritorijas Rīgā un Pierīgā: Rencēnu ielas apkārtne un Bolderājas puse (Rīgas mežniecība), Ropažu un Ādažu novadi (Gaujas mežniecība), Mārupes un Olaines apkaimes (Tīreļu mežniecība). Meža nelegāla piesārņošana fiksēta arī pārējās “Rīgas Mežu” mežniecībās un teritorijās. 


“Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra: “No vienas puses ir apsveicami, ka ar tehnoloģiju palīdzību iespējams operatīvi apzināt un novērst meža piesārņojumu, tādējādi arī mazināt atkritumu degradējošo ietekmi uz vidi. Taču vienlaikus tas parāda, ka atkritumi ir būtiska meža nozares problēma. Proti, tā vietā, lai mežsaimnieki stādītu mežu, ieguldītu resursus jaunaudžu kopšanā utt., enerģija un līdzekļi tiek tērēti ļaunprātīgu cilvēku bezatbildīgās darbības seku novēršanai”.


“Rīgas Meži” uz mežu piesārņošanas problēmu raugās ar lielām bažām, t.sk. arī tādēļ, arī nākamgad par vairāk nekā 10% pieaugs atkritumu nodošanas izmaksas. Tādēļ sadarbībā ar citiem dienestiem ir jārada mehānismi, kas motivētu un apturētu iedzīvotājus piesārņot mūsu kopējo īpašumu – mežu.


Valsts vides dienests ziņo, ka ar kampaņas palīdzību izdevies pievērst plašāku iedzīvotāju uzmanību vidē izmesto atkritumu problēmai, salīdzinot ar pērnajā gadā saņemtajiem ziņojumiem – šogad novērots ziņojumu skaita pieaugums par 12% visā Latvijas teritorijā. Kampaņas laikā, salīdzinājumā ar pērnā gada šo pašu periodu, 3 reizes pieaudzis to ziņojumu skaits, kurus Valsts vides dienests nodevis izskatīšanai “Rīgas meži”.  Salīdzinot ar pērnā gada diviem mēnešiem, pieaudzis arī kopējais lietotnē “VidesSOS” saņemto ziņojumu skaits par dabā ļaunprātīgi izmestajiem atkritumiem, pārsniedzot 600 ziņojumus.


Lai mazinātu Rīgas un Pierīgas mežu piesārņošanu un atgādinātu sabiedrībai par lietotnes “Vides SOS” priekšrocībām, kas palīdz iedzīvotājiem ziņot un teritoriju apsaimniekotājiem operatīvāk iegūt informāciju par mežā nelegāli izmestajiem atkritumiem, “Rīgas Meži” un Valsts vides dienests šā gada 27.septembrī uzsāka kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS!


Kampaņa noslēdzas novembra beigās, bet savās teritorijās nelegāli izmestajiem atkritumiem “Rīgas Meži” uzmanību pievērš visu laiku. Piemēram, informē sabiedrību, izvieto barjeras pie mežiem, uzstāda novērošanas kameras, kā arī sadarbojas ar tiesībsargiem.


Kampaņas #TīriRīgasMeži #VidesSOS ietvaros:


“Rīgas Meži” un Valsts vides dienests atgādina un aicina: Ko mežā ienes, to no meža iznes! Redzi mežā atkritumus?! Ziņo “Vides SOS”!


Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas Meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...