Izdots otrais Rīgas ekotūrisma ceļvedis "Mežaparks"

Šā gada 6. augustā kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” notikušajā preses konferencē tika prezentēts ekotūrisma ceļvedis "Mežaparks”, kuru, pateicoties SIA „Rīgas meži” atbalstam, izdevis apgāds „Jumava”.

Foto: I.Zihmanis

Preses konferencē piedalījās Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš un apgāda „Jumava” vadītājs Juris Visockis. Konferences dalībniekus pa Mežaparka takām nelielā ekskursijā veda ceļveža autors Aivars Jakovičs.

Fotogalerija: Ekotūrisma ceļveža "Mežaparks" prezentācijas ekskursija

Lai iepazīstinātu galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus ar Rīgas un tās apkārtnes mežiem, SIA “Rīgas meži” iecerējusi izdot ekotūrisma ceļvežu sēriju no septiņām grāmatām, kurā lasītāji tiks iepazīstināti ar Rīgas mežiem, to vēsturi, floru un faunu, pastaigas takām, ievērojamākajām vietām un citiem interesantiem faktiem. 2012. gadā apgāds “Jumava” laida klajā pirmo sērijas grāmatu “Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis”. Nu ir izdota otrā grāmata, kas veltīta Mežaparkam.

"Mežaparks. Rīgas ekotūrisma ceļvedis" aicina iepazīties ar vienu no visskaistākajiem Rīgas zaļajiem stūrīšiem – Mežaparku un tā apkārtni. Priežu mežs, kāpas un Ķīšezera zilie plašumi no seniem laikiem ir rīdzinieku iecienīta atpūtas vieta. Mežaparks ir viena no pirmajām Eiropas modernajām dārzu pilsētām. Savukārt kultūras un atpūtas parks „Mežaparks” ir populāra rīdzinieku un pilsētas viesu aktīvās atpūtas, sportošanas un pastaigu vieta.

Kā to jau norāda vietas nosaukums, Mežaparka lielāko daļu aizņem mežs. Lai šo dabas vērtību iepazītu tuvāk, preses konferences dalībnieki kopā grāmatas autoru, SIA „Rīgas meži” un Rīgas domes pārstāvjiem devās nelielā izzinošā ekskursijā pa ceļvedī iezīmētajām takām, pa ceļam aplūkojot nozīmīgākos augus un kokus. Ekskursijas gaitā tās dalībnieki apmeklēja jaunizveidotās „Mežaparka” pastaigu takas fragmentu „Mežaparka boreālais mežs”, uzkāpjot augstākajā „Mežaparka” kāpā 18 metrus virs jūras līmeņa, apskatot vairākas vecas un nozīmīgas dižpriedes un interesantus priežu meža augus.

Grāmatas autors ir Aivars Jakovičs, kurš specializējies kultūras mantojuma izpētē. Prezentējot jauno grāmatu, autors atgādināja, ka Mežaparks ir piemērota vieta gan sportiskiem, gan mazāk aktīviem dabas mīļotājiem, kuri parka skaistumu un vērtības var apskatīt arī nenobraucot no asfaltētajiem celiņiem vai neizkāpjot no invalīdu ratiņiem.

Grāmatas prezentācijas laikā SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš uzsvēra, ka Mežaparks ir viens no svarīgākajiem un dārgākajiem Rīgas pilsētai piederošajiem objektiem, kuru tā apsaimniekotāji kopj un attīsta ar vislielāko atbildību. “Arī šīs  grāmatas izdošana un vēlme par to vairāk uzzināt ir mūsu attieksme pret Mežaparku”, sacīja A. Tauriņš.

Ceļveža izdošanu atzinīgi novērtēja arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kurš stāstīja, ka iedzīvotāju interese par Mežaparku ir tik liela, ka Rīgas dome gadā vidēji saņemot vienu vēstuli dienā, kurā rīdzinieki sūta savus ieteikumus, kā šo teritoriju labāk apsaimniekot. “Mežaparks ir mūsu pērle, kas tagad ieguvusi otru elpu”, sacīja A. Ameriks.

Pēc priežu meža svaigā gaisa ieelpošanas un iepazīšanās ar vairākiem „Mežaparka” dabas vērtību objektiem konferences dalībnieki sapulcējās Ķīšezera krastā uz nelielu pikniku, kurā neformālā gaisotnē dalījās savos iespaidos un uzdeva jautājumus ceļveža autoram, SIA „Rīgas meži” darbiniekiem un Rīgas domes vicemēram. 

Grāmatā ievietots bagātīgs karšu materiāls un Mežaparkā sastopamo aizsargājamo augu saraksts, kas nozīmē, ka ar šo ceļvedi rokās nav iespējams apmaldīties. Taču iespējams atrast Jaunlaulāto kalniņā stādīto rododendru dārzu un vietas, kurās aug meža zemenes, smaržīgās vijolītes un mīt reti sastopams koksngrauzis, kas dzīvo tikai dižpriedēs.

Ceļvedis būs lieliska lasāmviela visiem ekoloģiskā dzīvesveida piekritējiem un citiem dabas mīļotājiem, jo palīdzēs izprast dabā notiekošos procesus un sniegs jaunu informāciju par meža un tajā augošiem kokiem un augiem. Kopā ar ceļvedi dažās stundās var iepazīt simtgadīgo „Mežaparka” priežu mežu ar daudzām varenām dižpriedēm, bagāto augu valsti un Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamiem biotopiem, kā arī Mežaparka apkārtnes vēsturiskos objektus.

 Papildus informācija:

Elga Zēģele, daļas „Mežaparks” vadītāja

Tel. 26474743

[email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...