"Iepazīsties - koks!". Bezmaksas izstāde par Latvijas meža nozari "Mežaparkā"

Nav šaubu, ka mežs un meža nozare ir svarīga ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tādēļ aicinām skolotājus pieteikt savas klases bezmaksas mācību ekskursijām izstādē "Iepazīsties – koks!" "Mežaparka" Lielajā estrādē.

Mežs aizņem vairāk nekā 50 % no Latvijas teritorijas un dod darbu aptuveni 50 000 cilvēku. Vēl gandrīz tikpat cilvēku tiek nodarbināti nozarēs, kas ir tieši saistītas ar meža nozari. Meža nozare nodrošina 5 % no Latvijas IKP, un tā ir vienīgā tautsaimniecības nozare, kuras importa – eksporta bilance ir pozitīva.

Izstādē mēs runāsim par meža audzēšanas vēsturi Latvijā, dabas procesiem, kas ietekmē Latvijas meža struktūru, un zinātnes sasniegumiem, kas sekmē ātrāku, produktīvāku un veselīgāku meža augšanu nākotnē.

Koks ir visur - sākot no kurināmā, līdz apģērbam un pat pārtikas produktiem. Latvijas koks ir neatņemama sastāvdaļa “Samsung”, “Hyundai”, “Mercedes Benz”, “Porsche” un daudzu citu pasaulslavenu ražotāju produkcijā.

Izmantojiet iespēju un apmeklējiet izstādi “Iepazīsties – koks!”, iepriekš savu vizīti piesakot pa e-pastu: [email protected] vai tālruni 26594141. Katrai apmeklētāju grupai tiek nodrošināts bezmaksas gids.

Vairāk par izstādi: http://koksirlabs.lv/

Izstādes video (raidījums "Dzīvīte", 30.10.2015.)

Vairāk par Latvijas meža nozari: Meža nozare cilvēkam (PDF formāts)


Informācija: biedrība "Zaļās mājas"

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...