Grīziņkalna parkā un Ziedoņdārzā tiks veikti papildu uzlabojumi

Šā gada 16. septembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja parku rekonstrukcijas laikā ietaupīto 175 000 EUR piešķiršanu dažādu uzlabojumu veikšanai Grīziņkalna parkā, Ziedoņdārzā un Miera dārzā.

Par minēto summu parkos plānots elektrības jaudas palielinājums, bradājamo baseinu tehnisko telpu aprīkojums, sabiedrisko tualešu aprīkojums un durvju aprīkošana ar laika atslēgām, Ziedoņdārzā esošā labirinta gumijas seguma izbūve, lielformāta zīmju, brīdinājumu un informatīvo zīmju izstrāde un izbūve, ietves un žoga labiekārtošana gar aktīvās atpūtas zonu Pērnavas un Ata ielā, papildus ventilācijas sistēmas izbūve Miera dārza saimnieciskās apkopes telpās, Miera dārza laukuma asfalta daļas krāsošana bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas vajadzībām un apdrošināšanas izdevumu segšana.

Minētos darbus plānots veikt līdz 2016. gada maijam. Nepieciešamie finanšu līdzekļi tiek ņemti no ietaupījuma projekta neattiecināmajās izmaksās, iekļaujas projekta budžetā un papildus līdzekļi netiek prasīti.

Jau vēstīts, ka šovasar Rīgā tika pabeigta vērienīga trīs parku un to pieguļošo ielu rekonstrukcija par vairāk nekā deviņiem miljoniem eiro. Pašvaldība piesaistīja Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85 % jeb 6,4 miljonu EUR apjomā no projekta attiecināmām izmaksām. Līgums tika slēgts ar izpildītājiem SIA „Tilts” un „Reaton”.

Ziedoņdārzā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, izbūvētas jaunas sabiedriskās tualetes, rekonstruēts bradājamais baseins, nobruģēti celiņi, tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem, marķētas velobraucēju joslas, uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots suņu pastaigu laukums ar vingrošanas elementiem, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums, uzstādīts vēl viens jauns bērnu rotaļu laukums, atjaunots basketbola laukums, rekonstruēts parka apgaismojums, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, uzstādītas tūrisma norādes.

Grīziņkalna parkā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, saimniecības ēka, sabiedriskās tualetes un bradājamais baseins, atjaunotas atbalsta sienas un kāpnes, nobruģēti un asfaltēti celiņi, tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem, veikta estrādes laukuma atjaunošana un pilnīga apgaismojuma nomaiņa, uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots vingrošanas laukums - āra sporta zāle, uzstādīti dekoratīvie vīteņaugu režģi un arkas, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, izveidots suņu pastaigu-vingrošanas laukums, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums un paplašināta tā teritorija, uzstādītas tūrisma norādes.

Rekonstruētajā Miera dārza teritorijā ir atjaunots bērnu rotaļu laukums un no jauna izbūvēts multifunkcionāls laukums, izveidots lielākais betona skeitparks Latvijā, veikta ārējo komunikāciju izbūve, atjaunoti celiņi, novietoti soliņi, izbūvēta sabiedriskā tualete.
Tāpat veikta četru ielu - Lienes ielas, Pļavas ielas, Zaķu ielas un Sparģeļu ielas -rekonstrukcija un deviņu ielu - Terēzes ielas, Alauksta ielas, Laboratorijas ielas, Vārnu ielas, Lauku ielas, Zvaigžņu ielas, Augšielas, J.Asara ielas, Krāsotāju ielas - apgaismojuma rekonstrukcija.

 

Informāciju sagatavoja:

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: [email protected].

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...