Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji “Rīgas mežu” Tīreļu purvā uzņēmuši "Ziemassvētku kauju" ainas

Topošās filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji šomēnes SIA "Rīgas meži" uzturētajās autentiskajās Ziemassvētku kauju piemiņas vietās un Tīreļu purvā uzņēmuši "Ziemassvētku kauju" ainas, informēja filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte.

Viņa norādīja, ka šajās kaujās, ceturtā Vidzemes latviešu strēlnieku pulka ložmetēju komandas rindās, cīnījās arī Aleksandrs Grīns, pēc kura romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem tiek uzņemta filma.

Kauju uzņemšanas vietas ir autentiskas - SIA "Rīgas meži" apsaimniekotās Ziemassvētku kauju piemiņas vietas un Tīreļu purvs, "Ziemassvētku kauju muzejs" Jelgavas novada Valgundes pagasta "Mangaļos". Kauju filmēšana ilga līdz 19.februārim un tajā iesaistījās vairāk nekā divi simti masu skatu dalībnieku un galveno lomu atveidotāji.

"Ziemassvētku kaujas", kas sākās 1916.gada Ziemassvētku priekšvakarā un tām sekojošās "Janvāra kaujas" bija traģiska un vienlaikus viena no varonīgākajām latviešu strēlnieku vēstures lappusēm. Viņiem izdevās paveikt to, ko nebija spējusi neviena krievu vienība Rīgas frontē - pārraut vācu nocietinājumus un ieņemt aptuveni 30 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Šis ir filmas trešais filmēšanas posms. Ceturto uzņemšanas posmu plānots uzsākt maijā, bet filmas pirmizrāde iecerēta 2019.gada 11.novembrī.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijas profesionāļi, tostarp, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, jaunais aktieris Jēkabs Reinis, Ieva Florence un citi.

Projekta komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Lolita Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" u.c

LETA, Rīgas meži

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...