Ekstrēmā „Plunkšķa” atklāšana Mežaparkā 30. jūnijā

30.jūnijā Ķīšezera pludmalē ar Latvijā vēl nebijušu atrakciju „Happy Up Plunkšķis” tika atklāta Mežaparka peldsezona. "Plunkšķis" ir aizraujoša un vienlaikus pietiekami ekstrēma ūdens atrakcija. Tas ir piepūsts gaisa spilvens, kas darbojas kā tramplīns uz ūdens (sk. Youtube video).

Foto: J.Vazdiķis

Video: Plunkšķis Mežaparka pludmalē

Video: Plunkšķa atklāšanas pasākums 30.jūnijā

Fotogalerija: Plunkšķis Mežaparka pludmalē

Citi Plunkšķa foto (autors - Mareks Gaļinovskis)


Amerikā šo sporta veidu pazīst jau kopš 1967. gada, taču Eiropā tas guvis lielu atsaucību tikai kopš 2009. gada. 2011. gadā Austrijā notika pirmās "Bobbling Battle" sacensības Eiropā. Tai pašā gadā Šveicē tika sasniegts pašreizējais Eiropas rekords lidojuma augstumā – 17 metri. Tagad arī Latvijā ikvienam ir iespēja izmēģināt to, par ko jūsmo visā pasaulē.

Reizē ar "Plunkšķa" atklāšanu notika arī „Plunkšķa cīņas”, kurās piedalījās 28 komandas. Piedalījās arī četras VIP komandas. Pirmo bija izveidojuši "Aerodium" lidošanas instruktori, kuri vēja tunelī mācīja lidot Džekiju Čanu un filmējās kopā ar viņu. Otra komanda bija „Okartes skatuves” meitenes - Sabīne Berezina, Marta Ritova un Anete Volmane. Trešā – grupas „Double Faced Eels” puiši, bet ceturtā – „Plunkšķa” īstenotāji, puiši no Latvijas Gumijlēcēju kluba.

Par sacensību balvu fondu bija parūpējušies pasākuma atbalstītāji – "Happy Up", "Sportland", "Aerodium", "Laima", "Bungee" un pilsēta, kas aizrauj - Sigulda. Apmeklētājiem saldējumu dāvināja arī saldējuma „Pols” leduslācis. „Plunkšķa” atklāšanas runu teica šī projekta vadītājs Agnis Vītols no SIA „LGK atrakcijas” un SIA „Rīgas meži” daļas „Mežaparks” vadītāja Elga Zēģele. Pasākuma vadītāja lomu bija uzņēmies Mārtiņš Gailītis jeb Marka no grupas "Double Faced Eels".

„Plunkšķa” atklāšana izvērtās par emocijām bagātu pasākumu. Kaut arī „Plunkšķa” tornis no malas neliekas pārāk augsts, lēcieni tomēr notiek no divu, četru un sešu metru augstuma. Tāpēc pirms pirmā lēciena zināmas bailes nācās pārvarēt pat rūdītajiem gumijlēcējiem un „Aerodium” puišiem. Taču bailēm, kā zināms, lielas acis, un iemēģināt „Plunkšķa” lēcienu ir daudz vieglāk, nekā sākumā liekas.

Sacensību dalībnieku lēcienus vēroja žūrija, kas vērtēja lēcēju tērpu oriģinalitāti, lidojuma augstumu un lēciena izteiksmīgumu. 28 komandu konkurencē pirmo vietu ieguva komanda „Olu kultenis”. Tikai par vienu punktu no uzvarētājiem atpalika „Jāņi, kuriem garšo tēja”. Tika uzstādīts arī „Plunkšķa” Latvijas rekords – lidojums 8 metru augstumā.

Zināšanai

„Plunkšķis” Mežaparka pludmalē darbosies visu 2012 vasaru piektdienās, sestdienās un svētdienās. Lai lēcieni izvērstos pilnvērtīgi, „Plunkšķi” ļoti vēlams apmeklēt draugu, radu vai kolēģu kompānijā.

Cenas:

viens lidojums – Ls 2,00

trīs lidojumi – Ls 4,00

pieci lidojumi – Ls 6,00

 

Darba laiki: piektdienās, sestdienās, svētdienās 10:00 - 20:00 (atkarībā no laikapstākļiem - izcilu vai sliktu laikapstākļu gadījumā atrakcijas darba laiks mainīsies)

Drošības aprīkojums - peldvestes un ķiveres - lēcējiem tiek nodrošinātas bez maksas.

Noteikumi

Apmeklētājiem, kas izmantos „Plunkšķi”, ir jābūt pilngadīgiem (18 g. v.), tāpēc maziem lēcējiem ir jānāk ar pilngadīgu radinieku, kas uzņemsies atbildību un parakstīs ŪDENS ATRAKCIJAS "PLUNKŠĶIS" LIETOŠANAS LĪGUMU  (jauno dalībnieku vecums vēlams no 14 gadiem).

 

Papildus informācija un grupu vai pasākumu pieteikšana:

tālr. 29107744
e-pasts [email protected]


Informācija: www.lgk.lv 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...