Ēbelmuižas parkā iestādīti 90 Dobelē Latvijas Dārzkopības institūta stādaudzētavā izaudzēti ceriņu stādi

SIA “Rīgas Meži” sadarbībā ar Starptautisko Kosmetoloģijas koledžu šī gada 30. septembrī Ēbelmuižas parkā iestādīja 90 Dobelē, Latvijas Dārzkopības institūta stādaudzētavā, izaudzētus ceriņu stādus un izveidoja sīpolpuķu dobes. Diena bija saulaina un noskaņojums darbīgs, lai aizsāktu jaunu tradīciju - Purpur stādījumu veidošanu Ēbelmuižas parkā. Kopā ar SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” darbiniekiem, kuri vadīja un organizēja darbus, ceriņus stādīja Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas pirmo kursu studenti, pedagogi, administrācija un pašpārvalde. Sīpolpuķu stādīšanā iesaistījās arī Biznesa augstskolas "Turība" pirmo kursu studenti un pašpārvalde.

Uzrunājot klātesošos SIA “Rīgas Meži” valdes loceklis Uldis Zommers uzsvēra ceriņu šķirņu daudzveidību, to rašanās vēsturi, dziednieciskās īpašības un pielietojumu kosmetoloģijā.

Mūsdienās ceriņš ir viens no nedaudzajiem košumkrūmiem, kas ir kļuvis par neatņemamu Latvijas lauku un pilsētvides ziedošās ainavas sastāvdaļu.

Par ceriņu stādīšanas aizsācēju Latvijā ir uzskatāms selekcionārs Pēteris Upītis, kas 1957. gadā ierīkoja dārzu saulainās Dobeles pievārtē. Viņa sapnis bija pārvērst Latviju par ceriņu lielvalsti. Šobrīd Dobeles ceriņu dārzs priecē ar vairāk kā 240 šķirnēm un hibrīdiem, kas uzziedot ik pavasari pulcē tūkstošiem apmeklētāju.

Savu artavu Latvijas ceriņu selekcijā ieguldījis arī Laimonis Kārkliņš, kura devums izceļas ar pildīto purpura krāsas ceriņu šķirnēm.  Arī šodien starp stādāmajiem ceriņiem var atrast selekcionāra radīto šķirni Pērle.
Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...