Disku golfa sacensības "Mežaparkam 115" 30. aprīlī

Šā gada 30. aprīlī par godu Mežaparka 115 gadu jubilejai UFOGOLF laukumā "Mežaparkā" notika nebijis pasākums – disku golfa sacensības “Mežaparkam 115”.

Foto: SIA "UFOGOLF Latvija"

"Mežaparka" apkārtne kļuvusi par iecienītu rīdzinieku atpūtas vietu jau 18. gs. vidū. 1901. gadā Rīgas pilsētas vadība, sekojot tā laika Eiropā valdošajām modernajām tendencēm, nolemj šeit izveidot sabiedrisko parku pēc Vācijas un Anglijas paraugiem. 1949. gadā Mežaparka dzīvojamā apkaimē tiek atklāts kultūras un atpūtas parks "Mežaparks". Parka veidošanas un pastāvēšanas gaitā ticis apzināti saglabāts viens no nedaudzajiem kompaktajiem meža masīviem, kas atrodas Rīgas teritorijā. 2009. gadā kultūras un atpūtas parku "Mežaparks" sāk apsaimniekot un vēl līdz šodienai to veiksmīgi dara SIA "Rīgas meži".

Par godu "Mežaparka" dzimšanas dienai UFOGOLF 30. aprīlī rīkoja nebijušas sacensības Eiropā – disku golfa sacensības “Mežaparks 115”. Sacensībās tika izspēlēti 115 disku golfa grozi, tomēr, ņemot vērā to, ka "Mežaparka" UFOGOLF laukumā ir tikai 9 grozu laukums, tad tika izspēlēti 12 apļi un 7 grozi. Sacensībām bija pieteikušies 17 Latvijas spēlētāji un 3 Igaunijas spēlētāji. Šīs nebija vienkāršas atpūtas sacensības, bet gan izturības sacīkstes gan fiziskajā ziņā, gan koncentrēšanās ziņā.

Ikviens interesents bija laipni lūgts apskatīt, kā veicās spēlētājiem, un izmēģināt disku golfu izveidotajā minilaukumā, kas bija ierīkots pļavā pie Lielās estrādes 8. vārtiem. Sacensības sākās plkst. 10:00 un ilga līdz pat 19:00. Paralēli sacensībām savus paraugdemonstrējumus rādīja ēdiena meistari no www.grillhouse.lv.

Kas ir disku golfs?

Disku golfs pastāv jau vairāk nekā 50 gadus, un tas tiek spēlēts līdzīgi kā tradicionālais golfs. Vienīgi bumbiņas vietā, kas jāiesit bedrītē, disku golfā jāmet lidojošais šķīvītis jeb disks, kas jātrāpa speciālā grozā. Uzvar tas, kas savu disku visos 9 vai 18 laukuma grozos ir trāpījis ar mazāko kopējo metienu skaitu. Spēle parasti notiek mežā, pļavās un parkos. Apvidus dabīgie koki, krūmi, pakalni un ūdens kalpo kā šķēršļi metienam, padarot spēli interesantāku un neprognozējamāku. Šobrīd pasaulē ir vairāk nekā trīs tūkstoši disku golfa laukumu un miljoniem spēlētāju. Šī spēle ir ļoti demokrātiska, jo tajā nav nekādu vecuma ierobežojumu un prasību pēc dārga, sarežģīta inventāra.

Galvenais – izmēģināt!

Nav nozīmes, kāda ir tava pieredze šajā sporta veidā – turnīros draudzīgi tiek uzņemti un apmācīti arī spēlētāji bez jebkādām iepriekšējām iemaņām. Uzvarētājs vienmēr būs tas, kurš guvis visvairāk prieka! Met un izjūti lidojuma burvību!

 

Informāciju sagatavoja:
Agnis Vītols, SIA “UFOGOLF Latvija” vadītājs
 
[email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...