Daļas "Dārzi un parki" izbraukuma seminārs Kalsnavā

Šā gada 12. jūnijā SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” speciālisti, dārznieki un darbu vadītāji izbraukuma seminārā apmeklēja Kalsnavas arboretumu, Kalsnavas kokaudzētavu, dendroloģes Aijas Kaškures arboretumu un ZS „Igaijas” stādaudzētavu.

Foto: "Rīgas meži"

Fotogalerija: Daļas "Dārzi un parki" izbraukuma seminārs Kalsnavā, 12.06.2014.


Šobrīd Kalsnavas arboretumā zied brīnišķīga peoniju kolekcija. Izstaigājām arboretuma kokaugu kolekcijas stādījumus, iepazināmies ar jaunumiem un atsaucām atmiņā jau zināmas kokaugu sugas un šķirnes.

Kalsnavas kokaudzētavas vadītājs Jānis Lepše mums izrādīja savu saimniecību. Redzējām, kā tiek pavairoti un audzēti ātraudzīgās apses stādi, kurus izmanto apses plantāciju ierīkošanā. Iepazināmies ar novitātēm dekoratīvo augu sortimentā. Kalsnavā audzētie augi ir salcietīgāki nekā citur Latvijā audzētie.

Mums kā dārzniekiem ļoti īpašs bija dendroloģes un ZS „Igaijas” īpašnieces Aijas Kaškures privātā arboretuma un stādaudzētavas apmeklējums, kā arī iespēja dabā apskatīt Latvijas apstākļos reti sastopamus un nesen introducētus augus.

Kalsnavas arboretuma un stādaudzētavu apmeklējums papildināja mūsu profesionālās zināšanas, paplašināja redzesloku un raisīja jaunas idejas par kokaugu sortimenta paplašināšanu Rīgas pilsētas apstādījumos.


 

Ilze Pīrāga-Gremze

SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki"

darba organizācijas un kvalitātes uzraudzības speciāliste

t. 29149072

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...