Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas jomā “Rīgas Meži” uzsāk īstenot ilgtspējīgāku un rīdziniekiem izdevīgāku risinājumu

SIA “Rīgas Meži” ir uzsākuši galvaspilsētas parku un dārzu atkritumu apsaimniekošanas jomā īstenot ilgtspējīgāku un rīdziniekiem izdevīgāku risinājumu. Proti, uzņēmuma apsaimniekotajos apstādījumos savāktās lapas, nopļautā zāle, vītušās puķes u.c. bioloģiskā masa, ievērojot normatīvajos aktos noteikto, tiks uzglabāta šogad “Rīgas Mežu” izveidotajā pirmajā atkritumu kompostēšanas vietā.

Pēc tam iegūtais komposts tiks izmantots Rīgas apstādījumu zemes bagātināšanai. Šī ir Latvijā pirmā izveidotā šāda veida dārzu un parku atkritumu kompostēšanas vieta. Tā tapusi, sadarbojoties divām galvaspilsētas kapitālsabiedrībām – “Rīgas Meži” un “Rīgas Ūdens”, kā arī aktīvi iesaistoties pašvaldības pārstāvjiem.

Konkrētā vieta izveidota atbilstoši šā gada sākumā grozītajiem 2016.gada 13.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.788 “Noteikumi par atkritumu savākšanas un šķirošanas vietām”. Izmainītajos noteikumos precizētas galvenās dārzu un parku atkritumu kompostēšanas vietu izveides prasības, paredzot vienkāršotu kārtību, proti – teritorijai ir jābūt iežogotai un pie tās ir jāizvieto informācija par kompostēšanas vietas apsaimniekotāju. Pierīgā šāda vieta atrasta netālu no Vārnukroga, kur “Rīgas Ūdens” uzglabā notekūdeņu attīrīšanas procesā gūtās dūņas. Speciālisti, tajā skaitā arī Valsts vides dienests, ir pozitīvi novērtējuši jauno, galvaspilsētas tuvumā esošo bioloģiskās masas uzglabāšanas un komposta veidošanas vietu. Turklāt tā atrodas tieši blakus “Rīgas Mežu” pārziņā esošajai teritorijai, kas risina vairākus infrastruktūras un loģistikas jautājumus.

Līdz šim “Rīgas Meži” bioloģisko masu nodeva atkritumu apsaimniekotājiem. Pēc šā brīža cenām tas uzņēmumam gadā izmaksā vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.

“Rīgas Meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra: “Šis projekts ir īstenots rekordtempos! Rūpīgi vērtējot uzņēmuma izdevumu pozīcijas, atklājās, ka dramatiski pieaug  izdevumi par atkritumu nodošanu; tie bija vairāk nekā dubultojušies. Bija skaidrs, ka atkritumu jautājumā nepieciešami kardināli risinājumi. Sadarbībā ar “Rīgas Ūdeni” tika rasts ātrs, ilgtspējīgs un rīdzinieku maciņiem draudzīgs risinājums. Šis ir gan ekonomiski izdevīgs, gan arī ilgtspējīgs projekts. Beidzot mēs varam  visiem mūsu teritorijās esošajiem bioloģiskajiem atkritumiem dot otro mūžu!”

SIA “Rīgas Ūdens” Bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” vadītājs Māris Zviedris: “Bioloģiskā masa, kas izaugusi no zemes vai nokritusi rudenī no kokiem lapu veidā pieder zemei un tā, protams, ir jāatgriež atpakaļ augsnē nu jau augsni bagātinoša komposta un mēslojuma veidā. Priecājamies, ka esam raduši iespēju, lai gan netieši, taču palīdzēt pilsētas iedzīvotājiem dzīvot tīrā un sakoptā vidē. Saprotam un atbalstam šos procesus, jo daudzus gadus nodarbojamies ar bioloģisko dūņu apgādi lauksaimniecības zemju augsnes uzlabošanai. Ticam, ka kopīgiem spēkiem un zināšanām spēsim iedzīvināt videi draudzīgus un ekonomiski izdevīgus risinājumus ilgtermiņā.”

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857 

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...