Atklās “Rīgas Mežu” un Valsts vides dienesta kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS!

Ik gadu tiek piesārņota vide, turklāt arī ar bīstamajiem atkritumiem, kas rada teju vai neatgriezenisku kaitējumu dabai; ik gadu “Rīgas Meži” un līdz ar to rīdzinieki tērē daudzus desmitus tūkstošus eiro par atkritumu savākšanu un nodošanu. Piemēram, šī gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2021.gadu, vairāk nekā divas reizes palielinājušies uzņēmuma tēriņi par atkritumu nodošanu: 108 902 EUR un attiecīgi 48 784 EUR. Par šādu naudu “Rīgas Meži” ik gadu var iestādīt vairāk nekā 400 000 priedīšu.

Lai Rīgas un Pierīgas meži kļūtu tīrāki, lai arvien lielāki resursi nebūtu jātērē negodprātīgu cilvēku rīcības seku novēršanai un lai atgādinātu par vienkāršu veidu, kā operatīvāk sniegt informāciju par atkritumiem mežā, SIA “Rīgas Meži” un Valsts vides dienests (VVD) uzsāk sociālo kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS!

Kampaņas atklāšana notiks otrdien, 2022.gada 27.septembrī, plkst. 11.00, “Rīgas Mežu” Rīgas mežniecības Ziepniekkalna mežā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt meža kopēju skarbo ikdienu – atklāt atkritumu izmešanas vietas un piedalīties to savākšanā!

Pasākuma vieta: https://ej.uz/76u9 – Dienvidu tilta galā, Pārdaugavas pusē – no Ziepniekkalna ielas jānogriežas pa labi uz Medzes ielu un tad pa Padures ielu jābrauc līdz galam.

Šī ir viena no vides piesārņotāju “iecienītākajām” vietām Rīgā, par kuru arī VVD aplikācijā “VidesSOS” bieži tiek saņemti iedzīvotāju ziņojumi. Šajā apkārtnē pieķerts arī slavenais “Vīrs ar maisu”: https://ej.uz/77bc, kurš kādā ziemīgā brīvdienas rītā, acis nemirkšķinādams un ar vieglu rokas vēzienu zem brīdinājuma zīmes “Atkritumus izmest aizliegts” pie meža izmeta maisu ar atkritumiem.

Kampaņas atklāšanā piedalīsies “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga, kā arī “Rīgas Mežu” darbinieki, kuri ikdienā vāc atkritumus Rīgas un Pierīgas mežos.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected] 

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...