Atgādinājums nezāģēt un necirst eglīti Rīgas mežos un jaunaudzēs

Līdzīgi kā valsts mežu apsaimniekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, SIA "Rīgas meži" laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada saskaras ar eglīšu jaunaudžu bojāšanu. Tas nodara nopietnu kaitējumu nākotnes mežam.

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, "Rīgas meži" pastiprina mežu, it īpaši jaunaudžu uzraudzību, tomēr cilvēku skaits, kas nezināšanas dēļ zāģē sev eglīti jaunaudzēs, ir tik liels, ka uzņēmuma mežniecībām un Meža apsardzības daļai pietrūkst resursu, lai visas jaunaudzes no postītājiem nosargātu.

 

Tādēļ atkārtoti atgādinām, ka Rīgas pilsētai piederošajos mežos eglītes cirst vai zāģēt nedrīkst!


Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10 %, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēkliņai līdz stādam vairāku gadu garumā audzētas stādaudzētavā.

Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Pat nelielai daļai mājsaimniecību “Rīgas mežu” apsaimniekotajos mežos ļaujot nocirst eglīti, mežam tiktu nodarīts būtisks postījums. Šī iemesla dēļ "Rīgas meži" Rīgai piederošajos mežos Ziemassvētku eglīšu ciršanu aizlieguši vispār.

Mežā augušās eglītes parasti nav tik skaistas un simetriskas kā tirdzniecības laukumos nopērkamās, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās. Arī “Rīgas mežu” Norupes un Olaines plantācijās tiek audzētas eglītes, kas Ziemassvētku rotāšanas vajadzībām gan būs paaugušās tikai pēc apmēram pieciem gadiem.

Taču, ja ir vēlme pašam nocirst vai nozāģēt eglīti mežā, jādodas apmēram 50 km ārpus Rīgas, uz "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem. Bet jāņem vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst tikai meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst neviena īpašnieka mežā!

SIA ”Rīgas meži” lūdz iedzīvotājus, pirms doties meklēt svētku eglītes mežā, noskaidrot, kam šis mežs pieder, un saskaņot egles nociršanu ar meža īpašnieku.

 

Decembrī un janvārī „Rīgas Meži” inspektori un mežsargi turpinās uzmanīt visus Rīgai piederošos mežus. Bez tam atsevišķās mežniecībās pie iebrauktuvēm egļu jaunaudzēs darbojas video novērošanas kameras.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...