Ar RĪGAS MEŽU automašīnām “Lada 4x4” turpmāk brauks Ukrainas aizstāvji

Attēlā ir vairāki apvidus auto, pie sānu logiem pielikti Latvijas karodziņi. Zemi klāj sniegs, fonā redzami koki
1/7
Attēlā ir vairāki apvidus auto, pie sānu logiem pielikti Latvijas karodziņi. Zemi klāj sniegs, fonā redzami koki
2/7
Attēlā ir vairāki apvidus auto, pie sānu logiem pielikti Latvijas karodziņi. Zemi klāj sniegs, fonā redzami koki. Kreisajā pusē stāv vairāki cilvēki, labajā pusē ir Rīgas mežu karogi
3/7
Attēlā ir apvidus auto kravas kaste, tā ir atvērta un tajā ir vairākas auto riepas
4/7
Attēlā ir adītas vilnas zeķes
5/7
Attēlā ir apvidus auto iekšpuse, labajā pusē ir cimdu nodalījums, kurā atrodas adītas vilnas zeķes, bet kreisajā pusē ir stūre
6/7
Attēlā ir vairāki apvidus auto, pie sānu logiem pielikti Latvijas karodziņi. Priekšpusē stāv seši cilvēki. Zemi klāj sniegs, fonā ir koki, snieg sniegs
7/7

Turpinot atbalstīt Ukrainu cīņā pret agresora iebrukumu, SIA “Rīgas meži” kara plosītās valsts aizstāvjiem šodien, 15.janvārī, ziedoja 12 vieglās automašīnas “Lada 4x4”. Transportlīdzekļu nodošanas svinīgajā pasākumā “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra teica: “Simboliski, ka ar meža sargu automašīnām turpmāk brauks Ukrainas sargi!”

Līdz šim automašīnas kalpojušas uzņēmuma mežsargiem meža apsaimniekošanas un uzraudzības darbos. “Rīgas meži” pāriet uz ilgtspējīgākiem transportlīdzekļiem, un uzņēmumam nevienā brīdī nebija šaubu, ka šīs “Ņivas” jānodod tiem, kuriem tās visvairāk nepieciešamas – Ukrainas aizstāvjiem.

Lai spēkrati nokļūtu galamērķī, “Rīgas meži” sadarbojas ar biedrību “Agendum”, kas ar “Tviterkonvoja” starpniecību tos nogādās frontes tuvumā. Plānots, ka auto uz Ukrainu dosies tuvākajās dienās.

Ukrainai ziedotie “Lada 4x4” spēkrati ir 5-7 gadus veci (ražoti 2017. – 2019.gadā). Desmit auto no 12 ir t.s. “pickup” tipa. Transportlīdzekļu vidējais nobraukums ir apmēram 56 tūkstoši kilometri. Kopumā spēkrati ir atbilstošā tehniskā stāvoklī, turklāt uzņēmums nodrošinājis arī katram otru riepu komplektu. Savukārt atsevišķus auto varēs izmantot citu, jau frontē esošu braucamo remontam.

“Prieks, ka varam šīm automašīnām dot otru dzīvi un esam pārliecināti, ka jebkas, ko darām Ukrainas atbalstam, stiprina viņu ticību, palīdz ceļā uz uzvaru! Slava Ukrainai!”, uzsvēra “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Viņa pauda cerību, ka tas būs noderīgs atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem cīņā par mieru Ukrainā līdz galīgai uzvarai un par Eiropas vērtību nosargāšanu! “Rīgas meži” atbalsta Ukrainu no pirmās kara dienas un to turpinās darīt. Šo uzņēmuma iniciatīvu – ziedot Ukrainai automašīnas, 29.novembrī atbalstīja Rīgas dome.

Kopā ar automašīnām Ukrainas aizstāvjiem ceļos vēl kāds silts un sirsnīgs sveiciens – 91 gadu vecas adītājas – “Rīgas mežu” darbinieces radinieces adītas vilnas zeķes. Cienījamā kundze pati piedzīvojusi padomju režīma represijas un izsūtīšanu uz Sibīriju.

Pasākuma laikā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks uzsvēra, ka Rīga un pilsētas kapitālsabiedrība apliecina visas pašvaldības nerimstošo atbalstu Ukrainai no pašas pirmās kara dienas: “Nesen esot Ukrainā, pārliecinājos, ka Ukrainas aizstāvjiem lieti noder Rīgas un Latvijas sniegtais atbalsts, tas viņiem ir nozīmīgs. Palīdzēt Ukrainai tā ir mūsu iniciatīva un arī pienākums, jo šādā veidā stiprinām Ukrainas spēju turēties pretī Krievijas īstenotajam karam.” E.Ratnieks pauda pateicību “Rīgas mežiem” par iniciatīvu un uzsvēra, ka kaujiniekiem noderēs gan auto, gan rezerves daļas.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps: “Mēs, kā Rīgas pašvaldība, sniedzam Ukrainai visdažādāko palīdzību – transportlīdzekļus, iekārtas, finansējumu, organizējam nepieciešamāko preču ziedošanu, kā arī Rīgā sniedzam atbalstu šīs valsts civiliedzīvotājiem, kuri bija spiesti pamest savas mājas un meklēt patvērumu pie mums. Ceru, ka šodien dāvinātās “Rīgas mežu” automašīnas palīdzēs Ukrainai cīņā par uzvaru un kopā darīsim visu, lai šis brīdis pienāktu pēc iespējas ātrāk!” 

Ukrainas vēstniecības Latvijā padomnieks Jurijs Zaharčuks: “Vēstniecības un Ukrainas iedzīvotāju vārdā vēlos pateikties par šīm automašīnām! Tās ir ļoti nozīmīgs atbalsts mūsu uzvarai. Tieši šādi transportlīdzekļi ir tik ļoti nepieciešami mūsu karavīriem frontē, lai veiktu piegādes, izvestu ievainotos u.c.” 

“Tviterkonvoja” izveidotājs un vadītājs Reinis Pozņaks uzsvēra: “Prieks, ka Latvijas sabiedrība, t.sk. uzņēmumi turpina atbalstīt Ukrainu! Katra automašīna ir vairākas izglābtas dzīvības! Būtiski, ka lielākajai daļai šo transportlīdzekļu ir kravas kastes un četru riteņu piedziņa, kas īpaši svarīgi operācijām frontē vai tās tuvumā braukšanai faktiski bezceļu apstākļos”. Viņš piebilda, ka šo auto modeļus Ukrainas aizstāvji labi pārzina un paši prot saremontēt!  

Foto no pasākuma: https://ej.uz/kjkh, autors: Rīgas dome.


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu.

Papildinformācijai: 

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...