Ar laureātu apbalvošanu Rīgā noslēdzies 1.Baltijas Starptautiskais Vasaras puķu dobju festivāls. Iedzīvotāji joprojām aicināti baudīt stādījumu krāšņumu

Šodien, 4.augustā, ar Rīgas puķu dobju vērtēšanu un laureātu apbalvošanu noslēdzās 1.Baltijas Starptautiskais Vasaras puķu dobju festivāls, kura iniciators bija SIA “Rīgas meži”. Latvijā triumfēja Alsungas brunču krāsu un rakstu dobe, Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma.

Vasaras ziedaugu stādījumi visās galvaspilsētās tika vērtēti četrās kategorijās: dizains, radošums, inovācijas un apsaimniekošana. Pirmo reizi arī iedzīvotāji varēja internetā balsot, kura dobe viņiem ir vistīkamākā, kura saņēma balvu “Iedzīvotāju simpātija”  Visaktīvākie balsotāji bija Latvijā – 2488 balsis, Lietuvā – 1355 balsis un Igaunijā – 1169 balsis.  

 

Rīgas Grand Prix - Alsungas brunču krāsu un rakstu dobe, Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma


Rezultāti:

-        Kategorija “Dizains”:

o   Viļņā: MO muziejaus skveras / dobe laukumā pie “MO muzeja”,

o   Tallinā: Luigetiigi peenar / dobe pie Gulbju dīķa,

o   Rīgā: Alsungas brunču krāsu un rakstu dobe, Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma, daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirknis.

-        Kategorija “Radošums un inovācijas”:

o   Viļņā: Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelė / Subaču ielas skatu laukuma dobe,

o   Tallinā: Luigetiigi peenar / dobe pie Gulbju dīķa,

o   Rīgā: senās Rīdzenes upes tecējuma vietas dobe, Līvu laukumā, daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirknis.

-        Kategorija “Apsaimniekošana”:

o   Viļņā: Vokiečių gatvė / Vokieču ielas dobe,

o   Tallinā: dobe “Harmonicum”,

o   Rīgā: Alsungas brunču krāsu un rakstu dobe, Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma, daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirknis.

-        Kategorija “Grand Prix” – balva piešķirta katras pilsētas puķu dobei, kas saņēmusi lielāko kopējo punktu skaitu visos vērtēšanas kritērijos:

o   Viļņā: MO muziejaus skveras / dobe laukumā pie “MO muzeja”,

o   Tallinā: dobe “Harmonicum”,

o   Rīgā: Alsungas brunču krāsu un rakstu dobe, Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma, daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirknis. Arī pērn šī dobe ieguva 1.vietu.

-        Kategorija “Iedzīvotāju simpātija”:

o   Viļņā: dobe pie Viļņas Biznesa centra, 444 balsis,

o   Tallinā: dobe “Harmonicum”, 289 balsis,

o   Rīgā: Suitu cimdu krāsu dobe, Kuldīgas un Slokas ielas krustojuma skvērā, 620 balsis, daļas “Dārzi un parki” Pārdaugavas iecirknis.

 

Žūrijas pārstāvji atzina, ka katras pilsētas – Rīgas, Viļņas un Tallinas stādījumiem ir savs stāsts un rokraksts. Speciālisti dobes veidojuši ar izdomu un sajūtām, tās ir rūpīgi un profesionāli aprūpētas un cilvēku apbrīnotas!

 

Viļņas dobēs arvien vairāk ienāk daudzgadīgi augi, un līdzīgi kā Rīgā, Lietuvas galvaspilsētas dobēs uzsvars tiek likts uz stādījumu ilgtspēju. Savukārt Tallinā mūsdienu izpildījumā salīdzinoši daudz tiek atjaunoti vēsturiskie stādījumi.

 

“Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” vasaras ziedaugu stādījumi ir krāšņi. Tos šogad pamatā raksturo četras lietas: 1) tās veltītas Dziesmu un deju svētku 150.gadskārtai, 2) stādījumi kļūst aizvien ilgtspējīgāki, 3) Kronvalda parkā ir jauna dobe, kura tapusi pēc mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznas, 4) ir ziedu kompozīcijas, kurās saglabāta jau ierastā identitāte un tajās dominē sarkanbaltsarkanās krāsas, akcentējot šo vietu valstisko nozīmi un patriotisma noskaņas.

 

Vasaras dobju festivāls notika no 2.-4.augustam Viļņā, Tallinā un Rīgā. Šajā laikā žūrija no galvaspilsētu uzņēmumiem, kas apsaimnieko apstādījumus – “Rīgas meži”, “Vilniaus miesto parkai” un “Kadrioru park”, kā arī no pašvaldībām, viesojās viens pie otra, iepazinās ar stādījumiem, to veidošanu, kopšanu, kā arī katrā pilsētā kopīgi vērtēja stādījumus.

 

Festivāla dalībnieki atzina, ka šāds pasākums vērtīgs, noderīgs un tas ir jārīko arī nākamgad, iespējams, paplašinot dalībnieku loku.

 

Lai arī festivāls noslēdzies, taču iedzīvotāji joprojām aicināti baudīt Rīgas ziedaugu stādījumu skaistumu! “Rīgas meži” speciāli izveidojuši apstādījumu digitālo maršrutu: https://ej.uz/177v. Tajā iekļautas vairāk nekā 20 kompozīcijas, kas ved pa “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” veidotajiem un aprūpētajiem apstādījumiem kā pilsētas centrā, tā arī Pārdaugavā, Mežaparkā, Teikā un Ziemeļblāzmas parkā.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

 

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...