Aicina pieteikties vides izglītības projektam „Zaļā klase”

Lai izglītotu un informētu sabiedrību par meža nozari un tās lielo nozīmi Latvijā, SIA Rīgas meži īsteno vides izglītības projektu Zaļā klase.

Projekta mērķis ir sniegt zināšanas skolu jaunatnei un citiem interesentiem par to, kas ir mežs, ko tas dod sabiedrībai un ko sabiedrība var dot mežam. Zaļā klase piedāvā iepazīties un apskatīt dabā visu meža un koksnes attīstības ciklu no sēklas līdz zāģmateriālam.

Projekts Zaļā klase tiek īstenots vairākos posmos SIA Rīgas meži Daugavas mežniecības teritorijā Ogres pusē.

Atrašanās vieta: Daugavas mežniecība (Kranciema iela 3, Ogre, LV-5001).

Daugavas mežniecības ēkā ir iespēja iepazīties ar meža apsaimniekošanas ciklu no jauno kociņu iestādīšanas līdz ražas novākšanai brīdī, kad mežs ir pieaudzis. Te var uzzināt, kāds ir mežniecības darbs, kādi ir mežziņu pienākumi un kā ikdienā strādā mežsargi.

SIA Rīgas meži Ogres briežu dārzā iespējams iepazīties ar dažādiem meža augšanas tipiem, iepazīt un atpazīt dažādus meža augus un dzīvniekus, kā arī salīdzināt dažāda vecuma mežaudzes.

Uzņēmuma kokaudzētavā Norupe var redzēt, kā tiek audzēti sēklas koki, kā tiek sēti, audzēti un aprūpēti jaunie koku stādi, ar ko tiek apstādīti izcirtumi.

Savukārt turpat blakus esošajā kokzāģētavā Norupe var iepazīt koksnes pārstrādes procesu, caur stikla sienu vērojot baļķu pārtapšanu apstrādātos dēļos.

Aicinām skolotājus un skolēnus braukt ciemos ekskursijā vai dabas zinību apguves ietvaros un izzināt mežu, kā arī piedāvājam vidusskolēniem izstrādāt savus projektus vai zinātniski pētnieciskos darbus!

Lai uzzinātu papildu informāciju un pieteiktos ekskursijām, sazinieties ar  SIA Rīgas meži projektu vadītāju Fēliksu Svirski, sūtot e-pastu [email protected] vai zvanot tel. nr. 29357566.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...