12. septembrī beidzas meža ugunsnedrošais laikposms

Sākot ar šā gada 12. septembri, Valsts meža dienests (VMD) atceļ ugunsnedrošo laikposmu mežā*. Lēmums pieņemts saistībā ar lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās. Foto: F64

Augusta otrajā pusē un septembrī strauji samazinājās reģistrēto meža ugunsgrēku skaits. Saskaņā ar operatīvo informāciju, valstī šogad dzēsti 594 meža ugunsgrēki, bet kopējā uguns skartā platība meža zemēs  ir 309 hektāri. Šajā sezonā meža ugunsgrēku skaits un platība līdzinās 2015. gadā reģistrētajai, bet ir lielāka nekā laika periodā no 2010. līdz 2013. gadam. Vislielākais jebkad reģistrētais meža ugunsgrēku skaits ir bijis 2006. gadā, kad tika reģistrēti 1929 meža ugunsgrēki ar kopējo izdegušo platību 3790 hektāri.

2016. gadā lielākais meža ugunsgrēku skaits, tāpat kā iepriekšējos gados, reģistrēts VMD Rīgas reģionālajā virsmežniecībā – 282 ugunsgrēki (47,4% no kopējā meža ugunsgrēku skaita valstī), bet kopējā uguns skartā platība ir 127 hektāri. Otrajā vietā meža ugunsgrēku skaita ziņā ir VMD Dienvidlatgales virsmežniecība, kur tikuši dzēsti 113 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 32 hektāri.

Šā gada lielākais ugunsgrēks izcēlies VMD Sēlijas virsmežniecībā, domājams, kūlas dedzināšanas rezultātā. Tā platība bija 17,81 hektāri, no tiem 13,93 hektāri bija meža jaunaudzes.

Visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Kā skaidro VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks  Zigmunds Jaunķiķis, meža ugunsgrēku ikgadējā dinamika pēdējos divos gados saistīta ar agru sniega segas pazušanu pavasarī, kas veicina kūlas ugunsgrēku izplatības pieaugumu, un samērā siltu laiku vasarā.

VMD pateicas saviem sadarbības partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, AS „Latvijas valsts meži” un SIA „Rīgas meži”, kā arī ikvienam apzinīgam meža apmeklētājam par atsaucību un atbalstu meža ugunsgrēku atklāšanā, dzēšanā un uzraudzībā.

Vienlaikus VMD Meža un vides aizsardzības daļas speciālisti atgādina, ka, neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem. Tāpat nedrīkst dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

VMD aicina arī turpmāk būt uzmanīgiem ar uguni mežā, jo ir īslaicīgi gaidāms sauss laiks un iespējama jaunu ugunsgrēku izcelšanās.


Saskaņā ar 17.02.2004. MK noteikumu Nr. 82 „Ugunsdrošības noteikumi” 29. punktu Valsts meža dienesta ģenerāldirektors ar rīkojumu nosaka un atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā.


Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, VMD preses sekretāre, tālr. 67210366

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks, tālr. 67221092


Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...