Taka Ziemassvētku kauju apkārtnē, 12 km

Tīreļu mežniecībā

Par taku: taka atrodas “Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecības Tīreļu iecirknī, Babītes pusē. Takas sākums: pie Antiņu kapiem. Mūsu piedāvātās takas garums: ap 12 km. Taka atrodas netālu no autoceļa Rīga – Liepāja (A9).

Taka ietver kādreizējās Pirmā pasaules kara laiku pozīcijas. No tām Ziemassvētku kauju laikā, 1916. gada decembrī (pēc jaunā stila: 1917.gada janvārī) uzbrukumā devās latviešu strēlnieki. Daļa šo pozīciju rekonstruēta to sākotnējā izskatā un tās var aplūkot, dodoties pastaigāties pa taku. Apm. 1 km no šīs takas ir gājiens arī pa Ložmetējkalna purvu.

Takas sarežģītība: vidēji sarežģīta.

Par Tīreļu mežniecību: tā apsaimnieko mežus Daugavas kreisajā krastā – Mārupes, Olaines un Ķekavas novadu teritorijās, kā arī labajā krastā – Ķekavas un Ogres novados. Mežniecībā ir divi iecirkņi – Tīreļu un Olaines.

Tīreļu mežniecība ir lielākā “Rīgas mežu” mežniecība. Tās kopējā platība – 25,5 tūkst. ha. Galvenās koku sugas: priede (ap 60%), bērzs (ap 23%) un egle (ap 13%). Daļu mežniecības teritorijas aizņem dabas parks “Beberbeķi” (256 ha), dabas liegums “Cenas tīrelis” (ap 1300 ha) un dabas liegums “Melnā ezera purvs” (ap 340 ha).

Te ir arī purvainas teritorijas. Lielākais un zināmākais no purviem ir Cenas tīrelis, aptuveni 2,4 tūkst. ha. Tas ir Eiropas nozīmes biotops un viens no unikālākajiem Latvijas purviem, kas veidojies pirms vairāk nekā 4000 gadiem.

Nokļūšana: ar privāto transportu vai ar sabiedrisko transportu, autobusa pietura “Trenču ciems”.

#RadiTakasRīgasMežos #TīriRīgasMeži #TīreļuMežniecība

“Rīgas meži” aicina – ko mežā ienesi, to iznes!