RĪGAS MEŽI Ulbrokas pusē turpina veiksmīgo cīņu pret latvāņiem

Drukāt
RĪGAS MEŽI Ulbrokas pusē turpina veiksmīgo cīņu pret latvāņiem

28.04.2023

SIA “Rīgas meži” Gaujas mežniecība, sadarbībā ar biedrību “4×4 Centrs”, pirmdien, 1.maijā Ulbrokā, pie Dauguļupītes turpinās cīņu pret Sosnovska latvāņiem (Heracleum sosonowskyi). Latvāņu ierobežošanu Ulbrokas apkārtnē uzsāka 2019.gadā, kad Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) te reģistrēja kaitīgā auga augteni.

Šeit invazīvā suga mēģina izplesties upītes krastos, tāpēc ķīmiskos līdzekļus lietot nedrīkst. Latvāni te apkaro šādi:

  • pavasarī augteni uzfrēzē vai izrok augu saknes;
  • vasarā pirms latvāņu ziedēšanas tie tiek nopļauti, jo viens augs var radīt vismaz 20 tūkstošus sēklu;
  • rudenī atkal izrok latvāņu saknes.

Sosnovska latvānis ir dabai un cilvēkam bīstams augs, tādēļ pirms katras talkas notiek drošības instruktāža, kā arī auga izduršanas demonstrācija. Visus izraktos latvāņus savāc maisos un uz laiku atstāj talkas vietā, lai izvairītos no sēklu vai sakņu izplatīšanās.

“Rīgas meži” un uzņēmuma Gaujas mežniecība regulāri sadarbojas ar biedrību “4×4 Centrs”. Ja iepriekšējos gados talkās tika stādīti koki un jaukti bebru dambji, tad šogad bezceļu braucēji ir pieteikuši cīņu latvāņiem.

 

Edmunds Račinskis, “Rīgas mežu” dabas un vides aizsardzības speciālists skaidro: “Latvānis, nenoliedzami, ir varens augs. Tas ir sīksts, agresīvs un ar bīstamu sulu, kas uz cilvēka ādas var izraisīt apdegumu. Ja cīņā ar latvāni netiek izmantoti augu aizsardzības līdzekļi, tad ir jābūt pacietīgam un uzstājīgam. Pēc iepriekšējo divu gadu atkārtota darba, rezultāts ir acīm redzams – augu skaits Dauguļupītes krastos ne tikai vairs nepieaug, bet vietām pat samazinās”.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu. 

 

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]