Svētdien Dārziņu apkaimē notiks ceturtā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu talka

Drukāt
Svētdien Dārziņu apkaimē notiks ceturtā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu talka

16.03.2023

Svētdien, 2023.gada 19.martā, plkst. 11.00 V.Kudojara parkā, Dārziņu apkaimē, turpinot “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas pavasara aktivitātes, notiks jau ceturtā šīs sezonas Pavasara putnu būrīšu talka.

Šoreiz talka tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrību. Un tā notiks “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” apsaimniekotajā teritorijā. Talkas laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana.

Pasākumā “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāņem vērā, apkopjot esošos būrīšus, kā arī izgatavojot un uzstādot jaunas putnu mājas, lai lidotāji tajās var iekļūt, droši justies un rūpēties par pēcnācējiem.


Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības pārstāve Ingūna Zemture stāsta: “Šādi apkaimes pasākumi ir ļoti nepieciešami. Tie veicina izpratni, it sevišķi bērnu un jauniešu vidū, par dabu un tās procesiem, kā arī aicina rūpēties par vidi, kurā ir daudz un dažādas  dzīvotnes. Putnu būru veidošanas pasākumi veicina arī socializāciju un komunikāciju starp apkaimes iedzīvotājiem, kā arī saliedē kopienu, plānojot un īstenojot kopējos pasākumos.”


Šī ir jau ceturtā putnu būrīšu talka, kurā uzņēmums “Rīgas meži” iesaista iedzīvotājus. Pirmā talka šogad notika 22.februārī, Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā, Šmerļa pusē. Otrais pasākums bija 2.martā Valdemāra pamatskolā, Jumpravā, kur speciālās izglītības programmas skolēni izgatavoja ap 50 putnu mājiņu. Trešā putnu būrīšu talka norisinājās 5.martā Juglas mežā, piedaloties Juglas Attīstības biedrības un Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem.


Pavisam šogad plānotas septiņi Pavasara putnu būrīšu talkas.


“Rīgas meži” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Zaļā klase | Facebook