Rīgas mērs ar profesionāļiem “Rīgas Mežos” izraudzīs galvenās pilsētas egles

Drukāt
Rīgas mērs ar profesionāļiem “Rīgas Mežos” izraudzīs galvenās pilsētas egles

16.11.2022

Pirmdien, 21.novembrī, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis kopā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes (MF) pārstāvjiem izraudzīs divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles. Tās rotās Doma laukumu un Rātslaukumu.

Pilsētas svētku rotas šogad meklēs kompetentas profesionāļu komandas, kuru dalībnieku darbs un atbildība saistīta gan ar pilsētu un mežu, gan ar urbāno teritoriju ilgtspējīgu pārvaldību un attīstību.

Plānots, ka egles “Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecībā, Olaines apkārtnē meklēs trīs  komandas:

  • Rīgas domes komanda, kuras kapteiņa lomā iejutīsies pilsētas mērs Mārtiņš Staķis,
  • “Rīgas Mežu” komanda, tās vadītāja – uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra,
  • LBTU komanda, kurā būs MF docētāji un 1.kursa studenti, kapteinis – fakultātes dekāns, Dr.silv. prof. Linards Sisenis,
  • Egļu meklēšanas pasākumā būs iespējams izveidot arī citas komandas, piemēram, mediju komandu.

Komandu dalībniekiem būs jāizzina “Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecības egles, tās jānovērtē un jānobalso par divām zelta medaļniecēm. 

Mediju ievērībai: 

  • Pasākums notiks: pirmdien, 2022.gada 21.novembrī, plkst.11.00 – 12.30, “Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecības Olaines iecirknī,
  • Transporta iespējas: Rīgas dome mediju ērtībām nodrošinās autobusu. Tas līdz plkst.10.15 atradīsies pie Latvijas Okupācijas muzeja, Latviešu strēlnieku laukumā 1 (pie pieminekļa),
  • Pulcēšanās vieta individuālajiem braucējiem: “Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecībā: Waze: https://ej.uz/6wdu vai Google Maps: https://ej.uz/9umt,
  • Aicinājums: saģērbties silti, laika apstākļiem atbilstoši!

Tīreļu mežniecība ir lielākā “Rīgas Mežu” mežniecība – vairāk nekā 23 000 ha. Mežniecības iecirkņi – Olaines un Tīreļu, apsaimnieko mežus Mārupes, Olaines un Ķekavas novados. Galvenās koku sugas: priede (aptuveni 60 %), bērzs (aptuveni 20%) un egle (aptuveni 15 %).

“Rīgas Mežu” Tīreļu mežniecība ir slavena gan ar galvaspilsētai izvēlētajām Ziemassvētku eglēm, gan arī ar to, ka šajā apkārtnē pirms vairāk nekā 100 gadiem norisinājās Latvijai tik svarīgās Ziemassvētku kaujas.

#RīgasZiemassētkuEgles #TīreļuMežniecība

Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

Ieva.Berzina@rigasmezi.lv

www.rigasmezi.lv  

https://www.facebook.com/RigasMezi