“Rīgas Mežu” “Vasaras puķu dobju parādes 2022” uzvarētāja – Uzvaras parka Lielā dobe!

Drukāt
“Rīgas Mežu” “Vasaras puķu dobju parādes 2022” uzvarētāja – Uzvaras parka Lielā dobe!

19.08.2022

Ceturtdien, 2022.gada 18.augustā, notika “Rīgas Mežu” “Vasaras puķu dobju parāde 2022”. Tās laikā tika apskatītas un novērtētas uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” speciālistu veidotās un koptās 15 vasaras puķu dobes, balsojumā noteikti TOP 3 galvaspilsētas skaistākie stādījumi un sumināti laureāti.

  • 1.vietā: Uzvaras parka Lielā dobe (pie Uzvaras bulvāra un Slokas ielas), dārzniece Daiga Seņkāne un Pārdaugavas iecirkņa darbinieki. Šī dobe 2021.gadā ierindojās 2.vietā,
  • 2.vietā: Esplanādes dobe (no Elizabetes ielas puses, aiz pieminekļa Oskaram Kalpakam), dārzniece Liena Lauva un Rīdzenes iecirkņa darbinieki,
  • 3.vietā: Kuldīgas un Slokas ielu skvēra dobe, dārzniece Aelita Strujeviča un Pārdaugavas iecirkņa darbinieki. Šī dobe bija pērnā gada “Vasaras puķu dobju parādes” līdere.

Uzvaras parka Lielajā dobē vairāk nekā 100 m2 platībā ir vairāk nekā 2000 augu, pavisam 15 dažādas šķirnes. Krāsas ir visdažādākās – sarkans, dzeltens, zaļš, oranžs, sudrabains u.c. Jāuzsver, ka dobē augošais augstākais augs – teju 1,5 m garā Indijas kanna, pērn rotāja Esplanādes apstādījumus, “Dārzu un parku” darbinieki paši saviem spēkiem nodrošināja kannas pārziemošanu un šogad augs iepriecina iedzīvotājus Pārdaugavā.

Visas šī gada “Vasaras puķu dobju parādes” dobes projektējusi “Rīgas Mežu” daļas “Dārzi un parki” ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa stāsta: “Katrā dobē gadu no gada tiek mainītas gan augu sugas un šķirnes, gan arī dobes stils un raksturs – ja vienu gadu tā bijusi ornamentāla, tad nākamajā gadā – brīvā stilā; ja pērn dobē ziedēja augi vēsos toņos, tad šogad – siltos. “Rīgas Meži” savā darbībā – gan kopjot parkus un apstādījumus, gan mežus, aizvien lielāku uzmanību pievērš ilgtspējai. Proti, ziemciešu un graudzāļu stādījumus papildina viengadīgās vasaras puķes.”

Vērtējot dobes, tika ņemts vērā gan augu krāsu un šķirņu saskaņotība, stādījumu iekļaušanās konkrētajā vidē un vietā, tāpat uzmanība tika pievērsta tam, lai dobes būtu pēc iespējas ilgtspējīgākas – proti, lai mijas viengadīgie vasaras augi un ilggadīgie augi, lai dobju kopšana būtu pēc iespējas ērtāka un resursu efektīvāka u.c. Konkurence bija sīva, jo balsojumā godalgotās vietas šķīra vien daži punkti.

Vēl “Vasaras puķu dobju parādē – 2022” piedalījās dobes, kas atrodas Zundas skvērā, Pils laukumā, Neatkarības laukumā, Līvu laukumā, pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas, Vērmanes dārzā, pie Ādolfa Agtes tiltiņa Bastejkalnā, Ata Kronvalda parkā pie Kongresu nama, Akadēmijas laukumā.

Šajā vasarā pārmaiņas piedzīvojusi Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas partera dobe, tā kļuvusi ilgtspējīgāka un ar vietai raksturīgo reprezentatīvo tēlu. Šī dobe ir klasicisma stilā, ar cirptiem dzīvžogiem un ar katru gadu mainīgu košu un krāšņu puķu krāsu rakstu. Dobe ir gandrīz 180 m2 liela un tajā aug 3358 balzamīņu, begoniju un krustaiņu.

Par TOP 3 dobēm un tajās esošajiem augiem:

  • Uzvaras parka Lielā dobe – vairāk nekā 100 m2 platībā ir vairāk nekā 2000 augu, pavisam 15 dažādas šķirnes: Indijas kannas (Canna indica ‘Red King Humbert’), dārza dālijas (Dahlia hortensis ‘Bishop of York’), sarzāle (Pennisetum advena ‘Rubrum’), trīskrāsu amaranti (Amaranthus tricolor ‘Tricolor Series’), asinsskarainie amaranti (Amaranthus cruentus ‘Oeschberg’), Sandera puķutabaka (Nicotiana sandarae ‘Perfume Lime F1’), lielās lauvmutītes (Antirrhinum majus nanum ‘Sonnet Orange Scarlet’), krāšņās lobēlijas (Lobelia speciosa ‘Fanship Scarlet’), Blūma skaistnātrītes (Coleus blumei ‘Solento Lime’), cinnijas (Zinnia hybrida ‘Profusion Orange’), divkrāsu krustaines (Senecio bicolor ‘Silverdust’), dārza dālijas (Dahlia hortensis Happy Days Yellow’ un ‘Lubega XL Orange’), Blūma skaistnātres (Coleus x blumei ‘Wizard Coral Sunrise’) un zemās samtenes (Tagetes patula ‘Alumia Gold’),
  • Esplanādes dobe – teju 200 m2 platībā ir teju 3000 augu, pavisam 6 dažādas šķirnes: meža puķutabaka (Nicotiana sylvestris ‘Summer Snow’), matainās sarzāles (Pennisetum villosum ‘Nemira’), Āfrikas sarzāles (Pennisetum macrourum ‘White Lancer’), Jaungvinejas balzamīnes (Impatiens Neu-Guinea ‘Sunpatiens Compact Purple’ un ‘Sunpatiens Compact White’) un Batātu ipomeja (Ipomoea batatas ‘Bright Ideas Lime’),
  • Kuldīgas un Slokas ielu skvēra dobe – neaudz vairāk kā 100 m2 platībā ir teju 1500 augu, pavisam 11 dažādas šķirnes: Spānijas artišoki (Cynara cardunculus ‘Effata’), meža puķutabaka (Nicotiana sylvestris ‘Summer Snow’), dārza dālijas (Dahlia hortensis ‘Bishop of Oxford’ un ‘Gallery Art Fair’), divplūksnu kosmejas (Cosmos bipinnatus ‘Xanthos’), hibrīdās rudbekijas (Rudbeckia hybrida Summerdaisy's Cherry’), lielās lauvmutītes (Antirrhinum majus ‘Ribaro Crimson’), Lindheimera gauras (Gaura lindheimeri ‘Giggles White’), Blūma skaistnātrītes (Coleus x blumei ‘Wizard Jade’), ilgziedu begonijas (Begonia semperflorens ‘Eurovision Red’) un ārstnieciskās salvijas (Salvia officinalis ‘Hexenmantel’).

Fotogrāfijas un cita informācija pieejama arī “Rīgas Mežu” un daļas “Dārzi un parki” Facebook kontos: https://ej.uz/96wr un https://ej.uz/bfqh.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Agnese Korbe

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

Agnese.Korbe@rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki