Vides izglītības programma “Zaļā klase” pasākumā “Aktīva un droša vasara” iepazīstinās ar aizraujošām un drošām dabas izzināšanas iespējām

Drukāt
Vides izglītības programma “Zaļā klase” pasākumā “Aktīva un droša vasara” iepazīstinās ar aizraujošām un drošām dabas izzināšanas iespējām

31.05.2022

“Rīgas Mežu” vides izglītības programma “Zaļā klase” aicina skolēnus un ikvienu interesentu izzināt dabu un uzzināt arī par drošību, dodoties dabā!

Šīs “Zaļās klases” aktivitātes notiks trešdien, 1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, plkst.10.00-17.00, Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kur norisināsies CSDD rīkotais pasākumā “Aktīva un droša vasara”.

“Zaļās klases” stendā “Izzini dabu!” apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Latvijā izplatītākās koku sugas, noklausīties to stāstus un atpazīt kokus pēc zariem, pagalēm un čiekuriem, kā arī noteikt koku vecumu pēc gadskārtām. Tāpat būs iespēja uzzināt pamatlietas, lai droši dotos dabā. 

Paši jaunākie stenda apmeklētāji varēs salikt Meža puzli un uzzināt, kas veido meža ekosistēmu. Ikvienam būs iespēja piedalīties Meža viktorīnā un atbildēt uz jautājumiem par Rīgas un Pierīgas mežiem, dārziem un parkiem. 

Tāpat interesenti varēs iepazīt “Zaļās klases” piedāvātās dabas iepazīšanas iespējas – ekskursijas “Zaļās klases” kompleksa mežā, Tīnūžu pusē, izzinošas pastaigas Rīgas parkos, kā arī audiogidus par “Rīgas Mežu” pārziņā esošajiem nozīmīgākajiem galvaspilsētas dārziem un parkiem, par tajos augošajiem retajiem augiem, kokiem un apstādījumu vēsturi.

Pasākums “Aktīva un droša vasara” notiks līdztekus CSDD rīkotajām “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” finālsacensībām. Pasākuma mērķis ir sniegt bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem zināšanas par drošību, dodoties vasaras piedzīvojumos gan pilsētā, gan ārpus tās.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha galvaspilsētas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”. “Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: Ieva.Berzina@riga.lv