Necērt Ziemassvētku eglīti “Rīgas Mežos”!

Drukāt

17.12.2021

Pošot Ziemassvētku rotās mājas un sētas, uzņēmums “Rīgas Meži” aicina iedzīvotājus necirst vai nezāģēt eglītes “Rīgas Mežu” teritorijās!

Necērtot Ziemassvētku eglīti “Rīgas Mežos”, tiks pasargāti gan meži, gan to bioloģiskā daudzveidība. Turklāt pats necirtējs izvairīsies no soda un no liekiem pirmssvētku kreņķiem. Tieši šajās brīvdienās vairāki desmiti uzņēmuma mežsargi pastiprināti uzraudzīs savas apgaitas, īpašu uzmanību pievēršot eglīšu jaunaudzēm. 

Lai arī “Rīgas Mežu” pārziņā ir 62 tūkstoši ha meža teritoriju, taču egļu tajās nav daudz. Tikai katrs desmitais “Rīgas Mežu” koks ir egle. Lielāko daļu šo eglīšu uzņēmuma speciālisti izaudzējuši no sēklām Norupes kokaudzētavā un pēc tam stādījuši mežos. Eglītes izaudzēšana no sēklas līdz stādāmajam materiālam ir nopietns daudzu gadu darbs.

Šogad uzņēmuma mežos vēl nav pieķerti Ziemassvētku eglīšu tīkotāji! Iespējams, tas tādēļ, ka cilvēki kļuvuši apzinīgāki un zinošāki. Viņi ir informētāki, ka Ziemassvētku galveno rotu nedrīkst meklēt vismaz 50 km rādiusā ap galvaspilsētu, kā arī pirmssvētku laikā jo īpaši rūpīgi tiek uzraudzītas “Rīgas Mežu” zaļās skaistules. “Rīgas Mežu” teritorijās izvietotas arī novērošanas kameras, uzņēmums regulāri sadarbojas ar tiesībsargājošajām institūcijām.

“Rīgas Mežu” teritoriju karte pieejama ŠEIT.

Uzņēmums ir pateicīgs iedzīvotājiem par sapratni un mežu sargāšanu! Un novēl jauku svētku gaidīšanas laiku!  

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: Ieva.Berzina@riga.lv

www.rigasmezi.lv 

LGR Blok ne najden: [google_analytics]
Current category is: [Jaunumi]. ID: [48]