Garkalnes ugunsgrēks – pēdējo gadu lielākais ugunsgrēks Rīgas Mežos

Drukāt

13.07.2021

“Garkalnes meža ugunsgrēks ir pēdējo gadu lielākais mežu ugunsgrēks Rīgas un Pierīgas mežos. Ja pērn kopumā izdega 19,4 hektāri apsaimniekotā meža, tad šogad vienā ugunsgrēkā zaudēts jau 21 hektārs,” komentē Mežsaimniecības daļas vadītājs Jānis Ģērmanis.

Jau ziņots, ka piektdien, 9. jūlijā, ap pulksten 13.00 Garkalnes tuvumā izcēlās meža ugunsgrēks, nopostot 21 hektāru Garkalnes mežu, tostarp jaunaudzes. Pēc vairāk nekā septiņām stundām glābējiem izdevās liesmas ierobežot. Tuvo māju un ceļu dēļ tika izmantota tāda metode kā “pretuguns”. Dzēšanas darbi un meža uzraudzība ugunsgrēka vietā norisināsies vēl pāris nedēļas. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts meža dienests, NBS Gaisa spēku helikopters, Inčukalna Brīvprātīgo Ugunsdzēsēju Biedrība, kā arī Rīgas Meži darbinieki.

Tāpat palīgā nāca arī Garkalnes iedzīvotāji, kuri, ievērojot drošību, veica virkni preventīvu pasākumu uguns ierobežošanai, piemēram, grāvju rakšanu. Ugunsgrēka laikā liesmas pietuvojās ekstremāli tuvu dzīvojamām ēkām ­– 100 metru tuvumā.

Kopumā līdz šim brīdim ugunsgrēka dzēšanai bija nepieciešamas 26 tonnas ūdens, ko glābēji ņēma no tuvajiem ezeriem. Ugunsgrēka iemesls, visticamāk, ir neuzmanīga rīcība ar uguni. Šobrīd Rīgas Meži novērtē izdegušās mežaudzes.

Lūdzam arī mežos būt uzmanīgiem, nemest zemē izsmēķus un degošus priekšmetus, nekādā gadījumā nekurināt ugunskurus un savākt atkritumus, jo mežs ir tik sauss, ka ugunsgrēks var izcelties no vienas stikla lauskas!

 


 


 

Elizabete Ronija Dreimane

Rīgas Meži sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 26692119

E-pasts: elizabete.dreimane@riga.lv

www.rigasmezi.lv