Simts ozoli Rīgai

Drukāt

05.11.2020

Šonedēļ vērienīgi stādīšanas darbi notiek Krasta ielā no Salu tilta līdz Dienvidu tiltam: mūsu dārznieki saņēmuši divus furgonus ar dižstādiem: simts parastajiem ozoliem un 20 Japānas bērziem Betula platyphilla ‘Fargo’.

Apstādījumu ierīkošana Krasta ielā tiek veikta saskaņā ar SIA "Alps" izstrādāto projektu. Stādus piegādā SIA "Stādaudzētava Blīdene" par kopējo summu 93 364 eiro. Koku un krūmu stādīšanu, kā arī zāliena atjaunošanu veic “Rīgas dārzu un parku” Pārdaugavas iecirkņa dārznieki. 

SIA “Rīgas Meži” daļas “Rīgas dārzi un parki” vadītājs Jānis Lediņš saka: “Kaut šis projekts mums prasīja daudz laika un nervu, saskaņojot dobju vietas, jo Krasta ielas sadalošajā joslā ierakts daudz dažādu vadu, cauruļu un kabeļu, tomēr jau tagad redzamas ainaviski skaistas pārvērtības. Kad koki un krūmi nākamgad sazaļos un sāks ziedēt rozes, priecāsies visi, kam nāksies piebremzēt sastrēgumstundās. Bet Pāradaugavas parku apmeklētāji var izbaudīt rudens lapu daili. Kad Krasta ielas stādīšanas darbi būs paveikti, mūsējie varēs ķerties klāt lapu aizvākšanai.”

Vēl Krasta ielā sastādīs teju 2500 dažādu sugu krūmus:

133 baltie grimoņi Cornus alba ‘Sibirica’,

132 atvašu grimoņi Cornus stolonifera ‘Flaviramea’,

123 irbeņlapu fiziokarpi Physocarpus opulifolius ‘Luteus’,

122 irbeņlapu fizokarpi Physocarpus opulifolius ‘Diabolo’,

468 zelta jāņogas Ribes aureum,

853 rievainās rozes Rosa rugosa šķirne ‘Ābelzieds’,

602 vanhuta spirejas Spiraea x vanhouttei.