Oskara ceremonija Zaļajā klasē

Drukāt
Oskara ceremonija Zaļajā klasē

14.11.2017

Ulbrokas vidusskolas 4. d klasē mācās ņiprs zēns Oskars Tālešs – un, ja skolā iet kaut viens Oskars, tad, grozies, kā gribi, tā ir oskarota skola. Tiesa, Amerikas Kinoakadēmijas balvu Ulbrokas vidusskola vēl nav saņēmusi, taču Zaļo karogu – gan! Un tas nozīmē, ka šīs skolas skolēni dzīvo un domā zaļi.

Ja oskarotās filmas vislabāk skatīties kinoteātrī uz lielā ekrāna, tad dzīvot un domāt zaļi – vislabāk Rīgas mežos. Par to šā gada 10. novembrī, ierodoties Zaļajā klasē, pārliecinājās arī Ulbrokas vidusskolas 4. d klases meitenes un zēni.

Sākotnēji viss ritēja kā pēc labākajiem filmu scenārijiem – skolēni varēja aplūkot un paņemt pirkstos priedes, egles, melnalkšņa un bērza sēklas, stādīt egļu ietvarstādiņus ar stādāmajiem stobriem, bet pieaugušu koku augstumu pēc tam, kad bija nejauši saplīsusi mērlente, nu jau vajadzēja noteikt uz aci... Bet, tā kā acis un prāts gaišs, tad skaidrs, ka koku bioloģiskā augstuma robeža Latvijā svārstās ap 30–35 m. Ja to zina un ja koku augstumu var izmērīt arī ar populārzinātniskām metodēm, skatoties uz koka galotni atmuguriski sev starp kājām, tad eksāmens mežsaimnieciskajos darbos ir sekmīgi nokārtots. Un tas ir tikpat kā Kinoakadēmijas Oskars!

Tikmēr Ulbrokas vidusskolas skolnieks Oskars Tālešs kopā ar klasesbiedriem nu jau ir atgriezies skolas solā un turpina studēt šī gada mācību ekotēmu “Mežs”.

 

Sk arī Facebook