Ciklons “Marija” Zaļajā klasē

Drukāt
Ciklons “Marija” Zaļajā klasē

06.10.2017

Kamēr šā gada 2. oktobrī Latvijai ar brāzmainu vēju tuvojās ciklons “Marija”, tikmēr Zaļajai klasei ar brāzmainu enerģiju tuvojās Ogres 1. vidusskolas 1. klases skolēni.

Uz viņu fona nobālēja pat pārdrošākās meteorologu prognozes: emocijās – atklāti, pozitīvi un starojoši, rīcībā – apņēmīgi, strauji un impulsīvi. Ja ciklonam “Marija” tā arī nebija spēka noraut jumtu, tad to norāva Ogres 1. vidusskolas pirmklasnieki!

Viņu ātrums bija līdzvērtīgs vēja ātrumam: gandrīz 10 m sekundē – un meža fotoorientēšanās sacensībās tie uzgāja briežu nagu nospiedumus, skudru pūžņus, sūnas un ķērpjus, vējgāztas egles, indīgās sarkanās un bālās mušmires, ēdamās gailenes, bekas un vilnīšus...

Un tas vēl bija tikai sākums. Tādā pašā ātrumā tie sakopa Briežu dārza teritoriju – salasīja izmētās stikla un plastmasas pudeles, skārda bundžas, sulas pakas – un paši saviem spēkiem uzmeistaroja atkritumu urnas. Kad muskuļi bija iesildīti, tad varēja ķerties klāt arī stādāmajiem stobriem un kokaudzētavas “Norupe” teritorijā iestādīt pa kādai eglītei. Taču tie, kas bija sataupījuši spēkus līdz pašām ekskursijas beigām, kokzāģētavā “Norupe” iesaistījās asa sižeta trillerī “Zāģis” un patiešām arī zāģēja.

Un, kad ar pēdējiem dvēseles un muskuļu spēkiem ir sazāģēti pāris dēlīši, tad vairs neatliek laiks un enerģija zāģēt ko citu. Tad ar padarīta darba sajūtu var sēsties autobusā un doties pretim anticiklonam.