No Rīgas iet vilciens uz... Ogri. Nākamā pietura – Zaļā klase

Drukāt
No Rīgas iet vilciens uz... Ogri. Nākamā pietura – Zaļā klase

22.09.2017

R. Ezera, redzot aizbrāžamies kaut kur vilcienu, esot teikusi, ka tur pretim savai laimei aizbrauc vismaz viens cilvēks. Bet, ja iekāpj Rīgas–Zilupes vilcienā un izkāpj Ogres stacijā, tad var atbraukt pretim ne tikai savai laimei, bet arī mežam.

Tieši tik apņēmīgi – ar vilcienu, ekipējušies ar lietussargiem un gumijas zābakiem – 19. septembrī uz ekskursiju mežā ieradās Ezerkrastu pamatskolas 6. klases meitenes un zēni un viņu skolotājas Ināra un Anita. Tas, ka par spīti meteorologu prognozēm laikā no 10.23 līdz 15.38 nenolija ne pilītes lietus, visticamāk izskaidrojams ar to, ka Ezerkrastu pamatskolas sestajiem ir pašiem savs talismans – Mākonītis. Lai nelaupītu talismanam spēku, noslēpumu par to, kas ir šis Mākonītis, neatklāsim, bet skaidrs ir viens – dabas talismans saudzē. Iespējams, tas palīdzētu arī pārplūstošajai Latgalei...

Bet tikmēr Ogrē, lai arī gluži nespīdēja saule, Ezerkrastu pamatskola spīdēja ar savām zināšanām. Uziet Briežu dārzā un atšķirt tintenes, rudmieses, vilnīšus, bērzlapes – tā bija tīrā špicka! Vēl vairāk – izrādās acs uztrenēta pat tā, ka debesīs var sazīmēt lidojam pelēko gārni, kraukli, sīli... Un tad jau ieraudzīt briežus ir pats par sevi saprotams, kaut gan ne visām klasēm tas izdodas. Malači!

Bet svaigais gaiss un svaigie iespaidi dara savu – klupdami krizdami (un paklupt kā reiz gadās dubļos!) malači saguruši devās uz vilcienu. Un, ja vilciens ved mājup, tas ir tas pats, kas pretim laimei.

 

Facebook