Zaļā klase + Ogres Zilie kalni = Meža zinību diena 2017

Drukāt
Zaļā klase + Ogres Zilie kalni = Meža zinību diena 2017

21.09.2017

Ja sajauc zaļo krāsu ar zilo, tad pēc vizuālās mākslas standartiem sanāk ziepes, bet pēc bioloģijas – Meža dienas. 15. septembrī šī teorija tika pierādīta jau trešo gadu pēc kārtas: Zaļā klase piedalījās “Meža zinību dienā 2017” Ogres Zilajos kalnos. Un piedalīties nozīmē dalīties. Šajā gadījumā – ar meža zinībām.

Zaļās klases meža zinības varēja apgūt divās laboratorijās: “Pēddziņu laboratorijā” un laboratorijā “Cūka maisā”.

Pēddziņu laboratorijā bija iespēja atpazīt meža zvērus pēc to pēdu nospieduma kontūras, savstarpējā izkārtojuma un pārvietošanās veida. Un tas nozīmēja mest cilpas kopā ar zaķi, gāzelēties no vienas kājas uz otru vai pat šļūkt uz vēdera līdz ar bebru, cienīgi soļot reizē ar lāci, mīt pēdu pēdā ar vilku vai iet skujiņā līdz ar mežacūku. Kad teorētiskā bāze bija apgūta, varēja likt lietā krāsas un otu un uz koka ripiņām izkrāsot dažādu meža zvēru pēdu nospiedumus.

Turpretim meža izziņas laboratorijā “Cūka maisā” tika izvērtēta Darvina teorija, vai cilvēks tiešām cēlies no pērtiķa. Ņemot vērā, ka katru gadu no Rīgas mežiem tiek izvesti tonnām atkritumu, ir pamatotas aizdomas, ka cilvēks tikpat labi varētu būt cēlies arī no cūkas... Tāpēc šajā laboratorijā bērni tika iepazīstināti ar biežāk sastopamajām un bīstamākajām cūkošanās paliekām – stikla un PET pudelēm, plastmasas maisiņiem, alumīnija skārdenēm un baterijām; mācīti izturēties pret dabu atbildīgi un savākt atkritumus aiz sevis, bet, pats galvenais, iemācīties pašu rokām no trim mietiņiem un miskastes maisa uzmeistarot atkritumu urnu. Viss ģeniālais ir vienkāršs!

Sajaukt zaļo krāsu ar zilo arī ir vienkārši – ir tikai jāpiesaka sava dalība Meža zinību dienai Ogres Zilajos kalnos. Un tad – uz tikšanos 2018. gadā!

 

Sk. arī Facebook: